Toyota Avensis

27. 7. 2010 17:31
Toyota Avensis je velký rodinný vůz.
Toyota Avensis
Toyota Avensis | Foto: Toyota

Toyota Avensis je velký rodinný vůz, který japonský automobilka Toyota vyrábí od roku 1998 dodnes. V modelové řadě nahradil Toyotu Carina a Coronu. V současné době už se vyrábí třetí generace těchto vozů. Výroba nejnovější verze Avensis byla uvedena na trh na začátku roku 2009.

Délka: 477 cm
Výška: 148 cm
Šířka: 181 cm
Objem kufru: 543 litrů
Motory:
Benzínové: 1,6 – 2,0 VVT-i; 132 – 152 koní
Dieselové: 2,0 D4D – 2,2 CAT; 126 – 126 koní
Maximální rychlost: 220 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Toyota naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy