Suzuki Grand Vitara

27. 7. 2010 17:27
Suzuki Grand Vitara je vůz nižší střední třídy a spadá do kategorie sportovních užitkových vozů (SUV).
Suzuki Grand Vitara
Suzuki Grand Vitara | Foto: Aktuálně.cz

Model Suzuki Grand Vitara je zástupce vozů nižší střední třídy a spadá do kategorie sportovních užitkových vozů (SUV). Nynější druhá generace vozů používá motory Renault. Grand Vitara se vyrábí v třídveřové a pětidveřové podobě.

Délka: 387 a 430 cm
Výška: 170 cm
Šířka: 181 cm
Objem kufru: 184/1386 litrů
Motory:
Benzínové: 1,6 VVT – 3,2 V6 VVT; 106 – 233 koní
Dieselový: 1,9 DDiS; 129 koní
Maximální rychlost: 200 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Suzuki naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy