Renault Megane

27. 7. 2010 10:41
Renault Megane je vůz nižší střední třídy francouzské výroby.
Renault Megane.
Renault Megane. | Foto: Renault

Renault Megane je vůz nižší střední třídy francouzské výroby. První generace se prodávala od roku 1995 do roku 2005. V současné době už Renault nabízí třetí generaci Meganů, které se začali prodávat v roce 2009. Zákazníci si mohou vybrat buď pětidvéřový hatchback či kombi nebo dvoudveřové kupé.

Délka: 430 cm
Výška: 142/147 cm
Šířka: 180/181 cm
Objem kufru: 405 / 1299 litrů
Motory:
Benzínové 1,4 – 2,0; 131 – 180 koní
Dieselové 1,5 – 2,0; 90 – 160 koní
Maximální rychlost: 205 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Renault naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy