Opel Insignia

27. 7. 2010 16:14
Opel Insignia je vůz střední třídy. Vyrábí se od roku 2008 a v roce 2013 přišel facelift.
Opel Insignia
Opel Insignia | Foto: Opel

Insignia je automobil střední třídy, vyráběný automobilkou Opel od roku 2008. Vlajková loď automobilky, jak bývá Insignia často označována, se vyrábí stále v první verzi, v roce 2013 však prošla faceliftem a obměnou motorů.

Základním prvkem faceliftu je chromovaná maska, kterou se postupně inspirují i ostatní faceliftované modely Opel. Eleganci prémiového vozu navíc Insignia spojuje s dobrou aerodynamikou.

Elegance a komfort dýchá i z interiéru, ve kterém kromě koženého čalounění nalezneme volitelný systém Intellilink s navigací a 8" dotykovým displejem. Připojení externích zařízení je možné přes AUX, USB i Bluetooth. Stejně velký displej může v Insignii plnit i úlohu budíků za volantem.

Jistotu řidiče zajišťují adaptivní světlomety, systémy rozpoznání dopravních značek, upozornění na vybočení z pruhu a hlídání mrtvého úhlu, a v neposlední řadě systémy, které s pomocí radaru hlídají prostor kolem vozidla (upozornění na čelní srážku, kontrola při předjíždění, kontrola prvozu za vozem, adaptivní tempomat).
Insignia je nabízena ve verzích sedan, hatchback a kombi, přičemž hatchback se od sedanu liší pouze zavazadlovým prostorem, který je o 20 l větší.

Délka: 4 842 mm/4 913 mm (sedan/kombi)
Šířka: 2 084 mm
Výška: 1 498 mm/1 513 mm (sedan/kombi)
Objem zav. prostoru: 500 l/540 l (sedan/kombi)
Motory:
Zážehové: 1.6 XHT (170 k); 1.8 XER (140 k); 2.0 NHT (250 k); 2.8 NER (325 k)
Vznětové: 2.0 DTE (120 k/140 k); 2.0 DT (130 k); 2.0 DTH (163 k); 2.0 DTR (195 k)
benzín/LPG: 1.4 NET (140 k)

 

Právě se děje

před 56 minutami

Vytlačili jsme americký torpédoborec z ruských vod, hlásí Moskva

Ruská vojenská loď vytlačila americký torpédoborec z ruských teritoriálních vod v Japonském moři na Dálném východě, uvedlo v úterý ruské ministerstvo obrany. Torpédoborec USS John S. McCain třídy Arleigh Burke podle Moskvy pronikl dva kilometry za hranici mezinárodních vod do zálivu Petra Velkého, u kterého se nachází i město Vladivostok, kde je velitelství ruského Tichooceánského loďstva.

Americký torpédoborec se podle vyjádření ministerstva, ze kterého citovala agentura Interfax, několik dní plavil v Japonském moři. Ráno narušil ruské teritoriální vody, přestože jej ruský torpédoborec Admirál Vinogradov, označovaný Rusy za velkou protiponorkovou loď, varoval před nepřípustností takového počínání i před možností taranu, tedy úmyslného nárazu ruské lodi do amerického plavidla.

"Po výstraze a změně kurzu Admirála Vinogradova americký torpédoborec okamžitě vplul do neutrálních vod. Opakované pokusy znovu vplout do ruských vod nepodnikl," konstatovalo ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, nejvíce u podnikatelů ve službách

Důvěra v českou ekonomiku klesla v listopadu ve srovnání s říjnem o 4,4 bodu na 82 bodů. Níže byla naposledy v červnu. Snížila se důvěra podnikatelů i spotřebitelů. Nejvýraznější pokles zaznamenali statistici u podnikatelů ve vybraných službách a obchodě, kterých se přímo dotkla protiepidemická opatření.

Indikátor důvěry podnikatelů klesl v listopadu o 4,8 bodu na 81,7 bodu, v případě spotřebitelů se důvěra snížila o 2,9 bodu na 83,1 bodu. "Aktuální situace v lidech stále vyvolává velké obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace. Strmě též stoupá počet spotřebitelů, kteří se obávají růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Další zprávy