Opel Insignia

27. 7. 2010 16:14
Opel Insignia je vůz střední třídy. Vyrábí se od roku 2008 a v roce 2013 přišel facelift.
Opel Insignia
Opel Insignia | Foto: Opel

Insignia je automobil střední třídy, vyráběný automobilkou Opel od roku 2008. Vlajková loď automobilky, jak bývá Insignia často označována, se vyrábí stále v první verzi, v roce 2013 však prošla faceliftem a obměnou motorů.

Základním prvkem faceliftu je chromovaná maska, kterou se postupně inspirují i ostatní faceliftované modely Opel. Eleganci prémiového vozu navíc Insignia spojuje s dobrou aerodynamikou.

Elegance a komfort dýchá i z interiéru, ve kterém kromě koženého čalounění nalezneme volitelný systém Intellilink s navigací a 8" dotykovým displejem. Připojení externích zařízení je možné přes AUX, USB i Bluetooth. Stejně velký displej může v Insignii plnit i úlohu budíků za volantem.

Jistotu řidiče zajišťují adaptivní světlomety, systémy rozpoznání dopravních značek, upozornění na vybočení z pruhu a hlídání mrtvého úhlu, a v neposlední řadě systémy, které s pomocí radaru hlídají prostor kolem vozidla (upozornění na čelní srážku, kontrola při předjíždění, kontrola prvozu za vozem, adaptivní tempomat).
Insignia je nabízena ve verzích sedan, hatchback a kombi, přičemž hatchback se od sedanu liší pouze zavazadlovým prostorem, který je o 20 l větší.

Délka: 4 842 mm/4 913 mm (sedan/kombi)
Šířka: 2 084 mm
Výška: 1 498 mm/1 513 mm (sedan/kombi)
Objem zav. prostoru: 500 l/540 l (sedan/kombi)
Motory:
Zážehové: 1.6 XHT (170 k); 1.8 XER (140 k); 2.0 NHT (250 k); 2.8 NER (325 k)
Vznětové: 2.0 DTE (120 k/140 k); 2.0 DT (130 k); 2.0 DTH (163 k); 2.0 DTR (195 k)
benzín/LPG: 1.4 NET (140 k)

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Venezuelská vláda obvinila opozici v čele s Guaidóem z "krvavého spiknutí"

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v neděli označil za vůdce povstání opoziční lídry Juana Guaidóa a Leopolda Lópeze, neřekl ale, zda se zatykače týkají i jich. Do spiknutí byl podle Madura zapleten i americký diplomat. Guaidó, jehož přes padesát zemí, včetně USA, letos uznalo za dočasného prezidenta Venezuely, označil obvinění ze spiknutí za další Madurovu vymyšlenou historku.

O odhalení "teroristického spiknutí" informovala vláda autoritářského prezidenta Madura v sobotu. Podle ní měla skupina přepadnout tuto neděli dvě vojenské posádky a "vyvolat násilnosti v šesti státech (venezuelské federace)". V neděli Maduro prohlásil, že za tímto komplotem byl Guaidó, López a opět také americká a kolumbijská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy