Opel Corsa

27. 7. 2010 16:06
Opel Corsa je tradiční německý malý vůz.
Opel Corsa
Opel Corsa | Foto: Opel

K již tradičním modelům německé automobilky Opel patří malý rodinný vůz Corsa, který se vyrábí už od roku 1981. Od té doby prošla Corsa čtyřmi zásadními inovacemi. Opel Corsa D získal v České republice titul Auto roku 2007. Vyrábí se třídveřové a pětidveřové varianty.

Délka: 400 cm
Výška: 149 cm
Šířka: 194 cm
Objem kufru: 285/1050 nebo 1100 litrů
Motory:
Benzínové 1,2 Twinport – 1,6 Turbo; 65 – 192 koní
Dieselové 1,3 CDTI – 1,7 CDTI; 75 – 125 koní
Maximální rychlost: 225 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Opel naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelci a Libanonci se sešli k mimořádným rozhovorům o námořní hranici

Představitelé Izraele a Libanonu se ve středu sešli k druhému kolu nepřímých rozhovorů o sporné námořní hranici, která pravděpodobně prochází plynovým ložiskem. S odvoláním na sdělení izraelského ministerstva energetiky o tom informovala agentura Reuters.

Jednání, v nichž prostředníka dělají Spojené státy, se uskutečnilo na základně prozatímních sil OSN v Libanonu (UNIFIL) v Nakúře. Mise byla zřízena v roce 1978 a zajišťuje nárazníkovou zónu na izraelsko-libanonské hranici. První kolo rozhovorů trvalo zhruba hodinu a uskutečnilo se 14. října na stejném místě.

Izraelské ministerstvo energetiky dnes uvedlo, že cílem je "dospět k dohodě o demarkaci námořní hranice… v tom smyslu, aby bylo možné v oblasti těžit přírodní zdroje".

Izrael a Libanon neudržují diplomatické vztahy a jsou technicky dlouhodobě ve válečném stavu. Oba státy si nárokují zhruba 860 kilometrů čtverečních Středozemního moře jako svou výlučnou ekonomickou zónu. Spojené státy ve sporu podle AP dělají prostředníka více než deset let. Teprve tento měsíc však obě strany konfliktu přistoupily na formát jednání pod záštitou USA.

Vývoj se odehrává na pozadí prohlubující se libanonské ekonomické krize, která je označována za nejhorší v novodobých dějinách státu. Libanon doufá, že mu naleziště ropy a plynu v jeho teritoriálních vodách pomohou splatit obří dluh, který z něj činí jednu z nejzadluženějších zemí na světě. Izrael již rozvinul těžbu zemního plynu z vrtů ve svých vodách a produkuje dostatek suroviny pro domácí spotřebu i pro export do sousedního Egypta a Jordánska.

Obě strany zdůrazňují, že rozhovory jsou technického rázu a nepředstavují mírový proces.

Další zprávy