Opel Corsa

27. 7. 2010 16:06
Opel Corsa je tradiční německý malý vůz.
Opel Corsa
Opel Corsa | Foto: Opel

K již tradičním modelům německé automobilky Opel patří malý rodinný vůz Corsa, který se vyrábí už od roku 1981. Od té doby prošla Corsa čtyřmi zásadními inovacemi. Opel Corsa D získal v České republice titul Auto roku 2007. Vyrábí se třídveřové a pětidveřové varianty.

Délka: 400 cm
Výška: 149 cm
Šířka: 194 cm
Objem kufru: 285/1050 nebo 1100 litrů
Motory:
Benzínové 1,2 Twinport – 1,6 Turbo; 65 – 192 koní
Dieselové 1,3 CDTI – 1,7 CDTI; 75 – 125 koní
Maximální rychlost: 225 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Opel naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy