Nissan X-Trail

13. 10. 2013 23:31
X-Trail je kompaktní SUV japonské automobilky Nissan.
Nissan X-Trail 2014.
Nissan X-Trail 2014. | Foto: Nissan

X-Trail je kompaktní SUV japonské automobilky Nissan. Současná druhá generace měla premiéru na ženevském autosalonu v roce 2007. V roce 2010 prošel X-Trail faceliftem.

Prostorný SUV nabízí skutečně působivé jízdní vlastnosti i mimo silnice díky systému ALL MODE 4x4, asistentům jízdy z kopce a do kopce i systému ESP. Stabilitu na i mimo vozovku zajišťuje nezávislé víceprvkové zavěšení kol. Pro jízdu v terénu jsou také praktické krátké převisu vpředu i vzadu, které ve spojení se světlou výškou 210 mm zajišťují vysoké nájezdové úhly (28° a 24°).

Nechybí ani špičkové technologie. X-Trail využívá čtyři širokoúhlé kamery pro bezpečné zaparkování. Obrazovku na přístrojové desce kromě parkovacího asistenta využívá i multimediální systém Nissan Connect, který zahrnuje navigaci i připojení Bluetooth, AUX a USB.

Délka: 4 630 mm
Výška: 1 680 mm
Šířka: 1 785 mm
Objem zav. prostoru: 603 l/1773 l
Motory:
Vznětový 2,0 l (150 k/173 k)

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy