Nissan X-Trail

13. 10. 2013 23:31
X-Trail je kompaktní SUV japonské automobilky Nissan.
Nissan X-Trail 2014.
Nissan X-Trail 2014. | Foto: Nissan

X-Trail je kompaktní SUV japonské automobilky Nissan. Současná druhá generace měla premiéru na ženevském autosalonu v roce 2007. V roce 2010 prošel X-Trail faceliftem.

Prostorný SUV nabízí skutečně působivé jízdní vlastnosti i mimo silnice díky systému ALL MODE 4x4, asistentům jízdy z kopce a do kopce i systému ESP. Stabilitu na i mimo vozovku zajišťuje nezávislé víceprvkové zavěšení kol. Pro jízdu v terénu jsou také praktické krátké převisu vpředu i vzadu, které ve spojení se světlou výškou 210 mm zajišťují vysoké nájezdové úhly (28° a 24°).

Nechybí ani špičkové technologie. X-Trail využívá čtyři širokoúhlé kamery pro bezpečné zaparkování. Obrazovku na přístrojové desce kromě parkovacího asistenta využívá i multimediální systém Nissan Connect, který zahrnuje navigaci i připojení Bluetooth, AUX a USB.

Délka: 4 630 mm
Výška: 1 680 mm
Šířka: 1 785 mm
Objem zav. prostoru: 603 l/1773 l
Motory:
Vznětový 2,0 l (150 k/173 k)

 

Právě se děje

před 30 minutami

O brexitové dohodě se dnes jednat nebude, rozhodl předseda britské Dolní sněmovny

Předseda dolní komory britského parlamentu John Bercow zablokoval nový pokus vlády předložit poslancům ke schválení dohodu o brexitu. Vláda podle něj navrhovala v zásadě stejné usnesení jako v sobotu, přičemž se nezměnily vnější okolnosti, nové projednávání této otázky by tudíž porušovalo procedurální pravidla.

Při mimořádném sobotním zasedání parlamentu nakonec nedošlo na jasný verdikt o návrhu brexitové dohody jako takovém. Dolní sněmovna však odhlasovala, že dohodu neschválí, dokud nebude její obsah převeden do britského práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy