Nissan Leaf

11. 7. 2013 22:04
Nissan Leaf je japonský elektromobil vyráběný s pětidveřovou karoserií hatchback.
Nissan Leaf
Nissan Leaf | Foto: Radek Pecák

Nissan Leaf je japonský elektromobil vyráběný s pětidveřovou karoserií hatchback. V současnosti se jedná o jeden s nejúčinnějších sériově vyráběných elektromobilů. Současně jde o elektromobil pro běžný provoz, jehož se dosud vyrobilo největší množství.

Elektromobil Leaf pohání střídavý synchronní motor s výkonem 80 kW. O napájení se stará 48článková li-ionová baterie, která zajišťuje teoretický dojezd v kombinovaném měřicím cyklu 175 km. Baterie je uložena pod kabinou vozu a zajišťuje tak nízké těžiště, což společně s celkovou nízkou hmotností vozu snižuje energetické nároky jízdy, stejně tak jako snížený aerodynamický odpor.

Ekologické zaměření je poznat i v interiéru vozu, kde jsou použity biotkaniny z cukrové třtiny, nebo například čalounění z biomateriálu vyrobeného z recyklovaných plastových lahví. Zajímavostí je řešení parkovací brzdy, která je ovládána pedálem.

Délka: 4 445 mm
Šířka: 1 770 mm
Výška: 1 550 mm
Objem zavazadlového prostoru: 370 l
Motor:
elektromotor (80 kW)

 

Právě se děje

před 20 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy