Mazda6

15. 4. 2013 23:56
Mazda6 je osobní automobil střední třídy vyráběný japonskou automobilkou Mazda od roku 2002, kdy nahradil modelovou řadu 626.
Mazda 6.
Mazda 6. | Foto: Mazda

Mazda6 je osobní automobil střední třídy vyráběný japonskou automobilkou Mazda od roku 2002, kdy nahradil modelovou řadu 626. Pouze v Japonsku se pro tento model používá název Atenza. K dispozici jsou karosářské verze sedan, kombi i hatchback. Od uvedení na trh se tohoto vozu ve světě prodalo víc než milion kusů.

Mazda6 třetí generace, která se představila v roce 2012, využívá soubor technologií SkyActiv zahrnující nově koncipované platformu, motory i převodovky. Mazda6 také využívá systém rekuperace i-ELOOP, který využívá energii při brždění k napájení elektroinstalace, nebo i-Stop, který je plynuleji pracující verzí tradiční funkce stop-start.

Významným bezpečnostním prvkem Mazdy6 je systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Vůz je také díky radarových laserových senzorů schopný zabránit kolizi.

Mazda6 se pro celý svět vyrábí v japonském závodě Hofu, zajímavém mimořádně vysokou mírou robotizace.

Délka: 4 850 mm
Výška: 1 840 mm
Šířka: 1 695 mm
Objem kufru: 519 l
Motory:
Benzínové: SKYACTIV-G 2.0 (145 k), SKYACTIV-G 2.0 (165 k) a SKYACTIV-G 2.5 (192 k)

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy