Mazda 3

27. 7. 2010 16:18
Mazda 3 je automobil nižší střední třídy vyráběný s karoseriemi sedan a hatchback.
Mazda 3
Mazda 3 | Foto: Mazda

Mazda 3 je automobil nižší střední třídy vyráběný s karoseriemi sedan a hatchback. Na trh byl tento model poprvé uveden v roce 2003. V roce 2008 jej nahradila druhá generace a v červnu 2013 byla představena zcela nová Mazda 3 pro modelový rok 2014.

Třetí generace Mazdy 3 byla vytvořena v duchu značky KODO, v překladu „duše v pohybu“. S tím je spojena i řada motorů Skyactiv, z nichž nejúspornějším je diesel 2,2 l se spotřebou 3,9 l/100 km a emisemi CO2 104 g/km.

Významným příplatkovým prvkem třetí Mazdy 3 je systém MZD Connect s 7" dotykovou obrazovkou, který je ovládán kruhovým ovladačem vedle řadicí páky a obstarává navigaci i audio. Systém disponuje funkcí připojení k internetu prostřednictvím mobilního telefonu.

Délka: 4 465 mm/4585 mm (hatchback/sedan)
Šířka: 2 053 mm
Výška: 1 450 mm
Objem zav. prostoru: 364 l/419 l (hatchback/sedan)
Motory:
Zážehové: 1.5 Skyactiv-G (100 k) a 2.0 Skyactiv-G (120 k/165 k)
Vznětové: 2.2 Skyactiv-D (150 k)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Babiš: Když Fiala neodvolá Rakušana kvůli Mlejnkovi, chce ANO hlasovat o nedůvěře

Pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům nynějšího šéfa civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným lobbistou Michalem Redlem, vyvolá opoziční hnutí ANO v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře vládě.

Napsal to předseda ANO Andrej Babiš v komentáři, který uveřejnila dnešní Mladá fronta DNES. ANO při vypuknutí kauzy údajné korupce v pražském dopravním podniku Dozimetr před letními prázdninami nechtěla hlasování o nedůvěře vládě iniciovat kvůli předsednictví Česka v Evropské unii, nyní je ale podle Babiše situace příliš vážná a vyžaduje rázné řešení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Epidemie covidu dál ustupuje, v pátek přibylo zhruba 2200 nových případů

Letní vlna epidemie covidu-19, která začala v Česku zpomalovat na konci července, dál slábne. Za pátek přibylo v zemi 2194 nových případů koronaviru, to je o 212 méně než před týdnem. Laboratoře odhalily uplynulý den 880 podezření na opakovanou nákazu, minulý pátek jich bylo o 89 víc. O dvě stovky se v mezitýdenním srovnání snížil počet hospitalizovaných s covidem, kterých je nyní 1025. Počet pacientů ve vážném stavu se výrazně nemění, před tímto víkendem jich bylo v nemocnicích 33.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Českém Švýcarsku byl v noci klid, drony objevily tři místa s vyšší teplotou

V národním parku České Švýcarsko byl v noci klid, drony objevily tři místa se zvýšenou teplotou v okolí Pravčické brány a Kozího hřbetu, uvedli v sobotu ráno hasiči.

V pátek hasiči požár po 20 dnech dohasili, nyní pokračuje fáze takzvané technologické pomoci, kterou koordinuje štáb Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. V sobotu se začnou vracet domů obyvatelé evakuovaných částí Hřenska a osad Mezná a Mezní Louky. Pro turisty zůstává tato část národního parku zavřená.

Podle generálního ředitele hasičského záchranného sboru Vladimíra Vlčka budou dál požářiště monitorovat také drony s termokamerami. Vrtulníky, které se na boji s ohněm podílely, v pátek odletěly, ještě odpoledne ale nabíraly vodu z Labe a prolévaly půdu nad Hřenskem. Ohniska je podle Vlčka důležité hlídat a případně včas zasáhnout. Helikoptéry se tak mohou v případě potřeby do oblasti vrátit do 30 minut.

Další zprávy