Infiniti Q50

30. 7. 2013 22:57
Infiniti Q50 je exkluzivní sportovní sedan vyráběný luxusní divizí japonské automobilky Nissan.
Infiniti Q50
Infiniti Q50 | Foto: Infiniti

Infiniti Q50 je exkluzivní sportovní sedan vyráběný luxusní divizí japonské automobilky Nissan. Infiniti Q50 se představilo na severoamerickém autosalonu v Detroitu na začátku roku 2013 a na trh vstoupilo v polovině téhož roku jako nástupce modelové řady G.

Model Q50 má pro tuto značku typicky bohatou již základní výbavu, která zahrnuje bezklíčkové otevírání dveří, tempomat, nebo systém stop/start. Posádka si může užívat audiosystém s šesti reproduktory, který lze téměř každým přehrávačem propojit přes kabel USB nebo Bluetooth. Vyšší výbavové varianty zahrnují například 19palcová kola z lehké slitiny, LED světla a různé varianty čalounění a obložení.

Výjimečné je Infiniti Q50 i po technické stránce. Je vybaveno přímým adaptivním řízením, které umožňuje větší přesnost a rychlejší reakci řízení současně s velkým prostorem pro přizpůsobení konkrétnímu řidiči. Přímé adaptivní řízení může být nakonfigurováno pro určitý styl jízdy a typ vozovky. Dále Infiniti přišlo se systémem aktivního sledování jízdního pruhu, který používá řízení k udržení vozu ve správném jízdním pruhu.

Délka: 4 783 mm
Výška: 1 443 mm
Šířka: 1 824 mm
Motory:
Vznětový: 2,2 l (170 k)
Hybridní: 3,5 l (360 k)

 

Právě se děje

před 22 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy