Hyundai i10

27. 7. 2010 14:45
Hyundai i10 je malý pětimístný městský vůz jihokorejské automobilky. Vyráběn je od roku 2007, v roce 2013 byla představena druhá generace.
Hyundai i10
Hyundai i10 | Foto: Hyundai

Hyundai i10 je malý pětimístný městský vůz jihokorejské automobilky. Vyráběn je od roku 2007, v roce 2013 byla představena druhá generace.

V nabídce pro model i10 jsou zatím dva zážehové motory, řadový tříválec o objemu 1,0 l a čtyřválec o objemu 1,2 l. oba se vyznačují zejména nízkou spotřebou (od 4,6 l/100 km v kombinovaném cyklu) a produkcí emisí (od 108 g/km).

I přes velmi příznivou cenu nabízí Hyundai i10 prvky, jako je elektronický stabilizační systém, Bluetooth, nebo vyhřívaný volant a tempomat ve vyšší úrovni výbavy. Sportovní křivky karoserie a LED světla ho navíc přibližují vyšším třídám automobilů.

Délka: 3 665 mm
Šířka: 1 660 mm
Výška: 1 500 mm
Objem zav. prostoru: 252 l
Motory:
Zážehové: 1.0 DOHC D-CVVT (66 k) a 1.2 DOHC D-CVVT (87 k)

 

Právě se děje

před 25 minutami

Orbán: Fidesz jedná s konzervativci o vytvoření nové frakce v europarlamentu

Maďarská vládní strana Fidesz jedná s konzervativními politickými uskupeními včetně italské strany Liga Mattea Salviniho o vytvoření nové frakce v Evropském parlamentu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení premiéra Viktora Orbána v maďarském rádiu.

Europoslanci Fideszu ve středu opustili poslanecký klub Evropské lidové strany (EPP). Učinili tak v reakci na skutečnost, že klub schválil nová pravidla usnadňující vyloučení maďarských europoslanců, po němž dlouhodobě volala část frakce. Jednalo se o vyústění několikaletého vnitřního sporu největší europoslanecké skupiny, zda má v jejích řadách místo strana, která podle mnohých vzdaluje Maďarsko evropským hodnotám.

Orbán v pátek bez bližších podrobností sdělil, že vede rozhovory s politickými spojenci v Polsku a také v Itálii, kde jedná s exministrem vnitra Salvinim a předsedkyní krajně pravicové opoziční strany Bratři Itálie Giorgiou Meloniovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy