Hyundai Accent

27. 7. 2010 14:39
Hyundai Accent je vůz nižší střední třídy.
Hyundai Accent
Hyundai Accent | Foto: Aktuálně.cz

Hyundai Accent je vůz nižší střední třídy, který v modelové řadě nahradil model Excel. Jeho nástupcem je i30. Nynější třetí generace se vyrábí od roku 2006. Prodává se v čtyřdveřovém provedení.

Délka: 428 cm
Výška: 147 cm
Šířka: 170 cm
Objem kufru: 390 litrů
Motory:
Benzínový 1,4i; 97 koní
Dieselový 1,5 CRDi VGT; 110 koní
Maximální rychlost: 177 km/h

Nejbližšího prodejce vozidel Hyundai naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy