Dacia Logan

28. 3. 2013 22:41
Dacia Logan je nejúspěšnějším modelem rumunské automobilky Dacia. Logan vznikl ve spolupráci s francouzskou automobilkou Renault, které Dacia patří.
Dacia Logan.
Dacia Logan. | Foto: Dacia

Dacia Logan je nejúspěšnějším modelem rumunské automobilky Dacia. Logan vznikl ve spolupráci s francouzskou automobilkou Renault, které Dacia patří. Logan je výsledkem projektu automobilu za 5000 eur bývalého šéfa Renaultu Louise Schweitzera. Strategickým cílem bylo nabídnout kupujícím s omezenými finančními prostředky alternativu k ojetým automobilům - prostorný, robustní s veškerými garancemi, dostupným servisem i náhradními díly. Byl stvořen pro rozvíjející se trhy. V Rusku, Iráku a Jižní Americe se Logan prodává pod označením Renault Logan, v Mexiku jako Nissan Aprio a v Íránu jako Renault Tondar.

Dacia Logan je rodinný vůz, primárně vyráběný jako sedan, k dispozici však jsou i karosářské verze MCV, VAN, nebo pickup.

Dacia Logan má být zejména levným a dostupným autem. Logan nahradil zastaralé Dacie 1300 a 1310, vycházející z Renaultu 12. Výroba byla zahájena v roce 2004. V roce 2008 dostal Logan nový facelift s komfortnějším interiérem. V roce 2012 byla na autosalonu v Paříži představena zcela nová verze Logan II.

Délka: 4 346 mm
Výška: 1 517 mm
Šířka: 1 733 mm
Objem kufru: 510 litrů (sedan), 700 litrů (kombi MCV), 2500 l (VAN)
Motory:
Benzínové: 0,9 l I3 TCe (90 k) a 1,2 l I4 (u 1,2 l možnost pohonu na LPG)
Dieselové: 1,5 l I4 dCi (90 k)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Advokátní komora uložila napomenutí advokátovi Mannovi za výroky o teplických prvňáčcích. Na místě se odvolal

Česká advokátní komora uložila napomenutí advokátovi Michaelu Mannovi za výroky, které pronesl a napsal v souvislosti s kauzou nenávistného komentování fotografie teplických prvňáčků. Výsledek kárného řízení ve čtvrtek na dotaz sdělila mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková. Rozhodnutí zatím není pravomocné, Mann se odvolal.

"Odvolal jsem se samozřejmě hned na místě," řekl Mann. S napomenutím nesouhlasí. "Snad můžu obhajovat svého klienta, ne?" dodal.

Advokát hájil muže, který v roce 2017 přidal na sociální síti komentář pod snímek žáků první třídy teplické Základní školy Plynárenská. Do třídy chodily převážně romské a arabské děti. Muž pod fotografii napsal "Ještě že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí. Neříkej, že Tě to nenapadlo!!!". Mann pak v rozhovoru pro server iRozhlas.cz řekl, že se komentáři sám zasmál a že jde o klasický černý humor. K věci se vyjadřoval také na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy