Chevrolet Trax

25. 6. 2013 23:23
Trax je malý crossover automobilky Chevrolet vyráběný v Severní Koreji a v Mexiku. Model je založený na stejně platformě, jako další modely koncernu GM Opel/Vauxhall Mokka, Buick Encore a Holden Trax.
Chevrolet Trax
Chevrolet Trax | Foto: Chevrolet

Trax je malý crossover automobilky Chevrolet vyráběný v Severní Koreji a v Mexiku. Model je založený na stejně platformě, jako další modely koncernu GM Opel/Vauxhall Mokka, Buick Encore a Holden Trax.

Trax byl poprvé představen na pařížském autosalonu v roce 2012.

Multimediální funkce i parkovací kameru spojuje systém Chevrolet MyLink. Ten zajišťuje propojení pomocí Bluetooth i USB kabelu, stejně tak jako příjem rádiového signálu.

O bezpečnost jízdy se stará stabilizační systém StabiliTrak, v případě nehody chrání posádku konstrukce vozu, která při převrácení na střechu odolá síle odpovídající čtyřnásobku hmotnosti vozu, i soustava šesti airbagů a tříbodových pásů.

Trax je orientován především do ulic velkoměst, nicméně bezpečný průjezd i méně přívětivým terénem zajišťuje například asistent rozjezdu do kopce a jízdy z kopce. Turbodiesel 1,7 l je k dostání i s pohonem všech kol.

Délka: 4248 mm
Výška: 1674 mm
Šířka: 2035 mm
Objem zavazadlového prostoru: 356 l/758 l
Motory:
Zážehové: 1,6 l MT (115 k) a 1,4 l Turbo (140 k)
Vznětový: 1,7 l (130 k)

 

Právě se děje

před 29 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy