Chevrolet Captiva

7. 4. 2013 13:55
Captiva je rodinné pětidveřové kompaktní SUV značky Chevrolet.
Chevrolet Captiva.
Chevrolet Captiva. | Foto: Aktuálně.cz

Captiva je rodinné pětidveřové kompaktní SUV značky Chevrolet. Poprvé byla Captiva představena v roce 2006, od roku 2011 je v prodeji druhá generace. Vyrábí se v Koreji v automobilce GM DAT souběžně s technicky identickým Opelem Antara (v Asii se prodává i pod jménem Daewoo Winstorm a v Austrálii jako Holden Captiva).

Captiva je vůz mířící spíše mimo města i mimo kvalitní silnice. Tomu odpovídá i samotná koncepce vozu. Pro terén může být Captiva vybavena pohonem 4x4 (AWD) a i dvoukolky (FWD) nabízí řadu stabilizačních systémů, jako je například ochrana proti převrácení, bezpečné sjíždění svahů, nebo asistent rozjezdu do kopce.

O bezpečnost i v běžných podmínkách se stará šestice airbagů i elektronické prvky aktivní bezpečnosti. Captiva byla oceněna pěti hvězdičkami Euro NCAP.

Délka: 4 673 mm
Výška: 1 756 mm
Šířka: 1 868 mm
Objem kufru: 477 l (3 řady sedadel)/769 l (dvě řady sedadel)/1 577 l (sklopená zadní sedadla)
Motory:
Benzínové: 2,4 l FWD (167 k) a 3,0 l ECOTEC AWD (260 k)
Dieselové: 2,2 l FWD/AWD (163 k/184 k)

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy