Audi Q7

27. 7. 2010 18:04
Velké SUV spadající do vyšší třídy.
Audi Q7.
Audi Q7. | Foto: Reuters

Velké SUV spadá do vyšší, případě luxusní třídy. Prvně se světu ukázalo v roce 2005. Má samozřejmě pohon všech kol. Pod kapotu se montují pouze šesti a osmiválcové motory.

Délka: 509 cm
Šířka: 198,5 cm
Výška: 174 cm
Zavazadlový prostor: 775 litrů
Motory:
Benzinové: 3,6 V6 (280 koní) a 4,2 V8 (350 koní)
Dieselové: 3,0 TDI (240 koní) až 6,0 TDI V12 – 500 koní
Max. rychlost: 250 km/hod

Nejbližšího prodejce vozidel Audi naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu o omezení jaderných zbraní o pět let

Kreml uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní, zvané Nový START. Smlouva podepsaná v roce 2010 v Praze omezuje počet jaderných hlavic rozmístěných na nosičích na nejvýše 1550 na každé straně, ale její platnost vyprší 5. února, připomněla agentura AP.

"Můžeme jedině uvítat politickou vůli prodloužit tento dokument," řekl v pátek novinářům mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov podle agentury AFP. Nicméně dodal, že "vše záleží na detailech tohoto návrhu" a na tyto podrobnosti Moskva čeká.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, v úterý informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá. O prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy