Alfa Romeo Mito

26. 7. 2010 9:10
Třídveřový kompaktní stylový městský vůz pro pět cestujících.
Alfa Romeo Mito.
Alfa Romeo Mito. | Foto: Alfa Romeo

Třídveřový kompaktní stylový městský vůz s pěti místy pro cestující, Debut měl na jaře 2008. Mezi hlavní konkurenty na trhu patří Mini.

Délka: 406 cm
Šířka: 172cm
Výška: 145,5 metru
Objem kufru: 270 litrů
Motory:
benzinové: objem 1,4 litru s výkony od 78 do 170 koní
dieselové: 1,3 a 1,6 - výkony 95 a 120 koní
Max. rychlost s nejsilnějším motorem: 219 km/hod

Nejbližšího prodejce vozidel Alfa Romeo naleznete v katalogu firem Najisto.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy