Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Vyvracíme mýty: tvrdá postel je dobrá pro záda

komerční článek
9. 3. 2021 20:58
Ve spánku se dějí zázraky. Tělo a mysl se navzájem propojí, abychom mohli lépe žít. Na vás zbývá jediné: dobře spát.
Foto: komerční článek

Letos připadá na 19.  března světový den spánku, a proto věnujme velkou pozornost výběru postele. vyzpovídali jsme odborníka v tomto oboru Karla Vágnera, který pomáhá lidem lépe spát.  Cílem jeho   osobní filozofie i hlavní ideou značek Dreambeds a Hästens je hledat a nalézat pro lidi postele, v nichž si budou užívat maximální pohodlí.

Foto: komerční článek

Je tvrdá postel dobrá postel? 

Tvrdá postel určitě není tak dobrá, jak se traduje. Doporučujeme ji jen pro velmi málo lidí, tvrdá postel se neumí dostatečně přizpůsobit tělu a poskytnout mu podporu páteře. Naopak vás z tvrdé matrace mohou bolet záda. 

Nelze říci obecně, jakou matraci doporučit. Určitě se dostavte osobně do spánkového studia. Spolu se zaměříme na to, jak je páteř podporovaná v jednotlivých postelích a modelech, které nabízíme.

Když je někdo těžší, hledáme robustnější systém, aby se jeho postel postarala o křivky. Když je někdo lehčí/štíhlejší, tak nemusí mít tak hluboký systém a postel zvládne to samé. 

Foto: komerční článek

Je důležité pro výběr postele v jaké poloze spíme?

Nejklíčovější pro nás je, jak spíte - na břiše, na boku, na zádech? Podle toho se zákazníkem hledáme správné řešení. Postel se musí přizpůsobit křivkám, aby byla páteř dokonale podpořena. 

Značka Hästens je světový leader v prodeji postelí, spí na nich i české populární osobnosti. Chodí k nám zpěváci, politici, fotbalisté. 

Postele značky Hastens umí dokonale kopírovat páteř, aby byla ve svém přirozeném stavu. Perfektně kombinují kapsičkové pružiny s přírodními materiály, které odvádí vlhko a udržují příjemnou teplotu. Materiál jako je vlna či bavlna je nám velmi blízký a tím pádem se v něm cítíme pohodlně. 

Foto: komerční článek

Vaše postel je nesmírně důležitá pro váš spánkový režim, a proto byste si ji měli vybírat velmi pečlivě. Obvykle říkáme, že tu správnou postel jste našli ve chvíli, kdy si ani neuvědomujete, že v ní ležíte. V Dreambeds se zároveň snažíme nabídnout tu nejlepší postel v každé cenové kategorii. Chceme, abyste si na nich dobře pohověli a nechali své tělo vybrat si tu pravou!

Karel Vágner, majitel spánkových studíí Hästens a Dreambeds: "Před mnoha lety spával na vodní posteli, což je také výborný produkt z hlediska ergonomie. Ale bohužel materiál (guma) už není tak dobrý, lůžko zůstávalo vlhké. Celou noc jsem se hýbal. Když jsem poprvé spal na Hästens, byl jsem velmi překvapen. Probudil jsem se na suchém prostěradle, překvapilo mě ticho, klima. Pocítil jsem naprostý komfort."

Pojďte si k nám postel vyzkoušet.

www.dreambeds.cz , www.postele-hastens.cz 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Na Facebook se kvůli únikům dat chystá hromadná žaloba

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12 000 eur (zhruba 7800 až 311 000 Kč).

DRI tvrdí, že Facebook selhal při ochraně dat a neinformoval o úniku dotčené uživatele. Únik byl zjištěn již v roce 2019, nedávno se však uniklé údaje staly dostupnými na internetu, píše BBC. Portál Business Insider začátkem měsíce informoval, že na internetu se objevila soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí, a to například jména, telefonní čísla, e-mailové adresy či data narození. Firmu Facebook již kvůli této kauze začala vyšetřovat irská Komise pro ochranu dat (DPC).

Šéf DRI Antoin Ó Lachtnain označil rozsah tohoto úniku za šokující. Varoval, že terčem podobných žalob by se v budoucnosti mohly stát i další velké internetové podniky. "Bude to první hromadná žaloba svého druhu, ale jsme si jisti, že nebude poslední," uvedl. "Existují tu zákony na ochranu spotřebitelů a jejich osobních údajů a nastal čas, aby tito technologičtí obři pochopili, že ochranu osobních údajů je zapotřebí brát vážně," dodal.

Facebook minulý týden uvedl, že pachatelé data získali před zářím 2019 využitím bezpečnostní slabiny v nástroji pro synchronizaci kontaktů. Podle antivirové firmy Avast jsou mezi uniklými uživatelskými daty také údaje o více než milionu Čechů. "Pokud by byla žaloba úspěšná, mohlo by to vytvořit precedent a otevřít dveře dalším hromadným žalobám," uvedl expert na digitální soukromí z organizace ProPrivacy. "Povinnost odškodnit jednotlivé uživatele by se pak pro velké technologické podniky mohla stát důraznou pobídkou k tvrdší práci na ochraně soukromí," dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 50 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy