reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Vybavte své čtyřnohé parťáky na období babího léta

Babí léto se blíží. Teplé dny vystřídají plískanice. U lidí to znamená pořídit si nepromokavou bundu. Ale čím vybavit na procházky čtyřnohé parťáky?

"Každá psí rasa má jiné potřeby. Obecně platí, čím menší plemeno, tím důležitější je teplotní ochrana při výkyvech počasí," říká Zuzana Novotná, produktová specialistka z předního chovatelského e-shopu SpokojenýPes.cz.

Kromě respektování potřeb konkrétního plemene dbejte pozor také na stáří vašeho psa. Starší ročníky jsou stejně jako lidé náchylnější k prochladnutí. Pokud máte i vy doma nějakého staříka, zapomeňte na předsudky o psích oblečcích a vydejte se hezky ve dvou na nákupy. Psí organismus je podobný lidskému a chřadnutí k vyšším létům patří, takže lehká vesta přijde psíkovi náramně vhod.

Lehká softshell vesta Elsa šédá s tlapkou, cena 449CZK, www.spokojenypes.cz

Pláštěnka "Bella" průhledná, cena 229CZK, www.spokojenypes.cz

Dalším nebezpečím je brzké stmívání. Řidiči ani cyklisté nejsou zvyklí na šero, proto hrozí nebezpečí střetu. Dobrou pomůckou a to hned zkraje podzimu, jsou reflexní vesty. Ty zaručí bezpečnou procházku vám i vašemu parťákovi v neosvětlených úsecích.

Reflexní vesta Ferplast, cena 169CZK, www.spokojenypes.cz

Naopak při extrémním horkém výkyvu počasí, lze sáhnout po letním bestselleru - chladící vestě. Pokud je majitel zvyklí sportovat a pes ho s chutí následuje, může dojít k přehřátí psa rychleji než člověka. Tato inteligentní vestička zchlazuje a psa udržuje v normálních teplotních hodnotách.

Chladící vesta Hurtta Cooling Vest, různé velikosti, cena od 569CZK, www.spokojenypes.cz

Ať už zima nebo teplo, pes si zaslouží naši maximální péči.

autor: Spokojeny Pes.cz s.r.o. | 11. 8. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama