Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Vy ještě nemáte email se svým jménem?

Web4U
23. 10. 2017 8:40
Mít e-mailovou schránku ve tvaru [email protected] je úplně jednoduché. Přečtěte si jak na to.
Foto: Komerční foto

Vytvořit si snadno zapamatovatelnou a profesionálně vyhlížející emailovou schránku je již nějakou dobu velice jednoduchou záležitostí. K funkčnímu emailu stačí mít doménu a mailhosting, na kterém budou emaily umístěné. Doménu si snadno ověříte a rovnou registrujete např. u poskytovatele .CZ domén Web4U, který je na trhu přes 15 let a splňuje všechny moderní standardy. Za doménu přitom zaplatíte pouze roční poplatek 125 Kč.

Pokud zvolíte variantu webhostingu, tak můžete rovnou využít prostor např. pro svou webovou prezentaci. Na to nepotřebujete ani programátorské zkušenosti, stačí využít automatické instalace Wordpressu a stránky budete mít téměř ihned.

O doménách

V otázce úspěšnosti webové prezentace hraje klíčovou roli volba vhodného doménového jména. Provozování webu na vlastní doméně dává jeho majiteli jistotu, že jej zákazníci najdou vždy na stejné adrese, a to i v případě, že se třeba přestěhuje k jinému poskytovateli hostingu. Totéž platí pro e-mailové adresy. Dokonce i freemailové služby dnes umožňují propojení schránky s vlastní doménou.

Nejrozšířenější doménou v České republice je národní doména. Při vyhledávání informací čeští uživatelé Internetu upřednostňují právě domény s koncovkou .cz.

Výběr domény pro jakýkoli internetový projekt by tedy měl toto uživatelské chování respektovat. Pokud si zájemce o doménu .cz neví s výběrem rady, může se obrátit přímo na registrátora domén, nebo využít doporučení a tipy na jeho webových stránkách.

Držitelé domén s koncovkou .cz mohou pomocí webové aplikace www.nic.cz/overeni ověřit správnost svých kontaktních údajů evidovaných v doménovém registru.

Držitelé více domén pak ocení bezplatnou službu "Doménový prohlížeč (www.domenovyprohlizec.cz) umožňující správu všech .cz domén přehledně na jednom místě.

Správcem domény .cz je sdružení CZ.NIC, které se věnuje také osvětě v oblasti doménových jmen, internetové bezpečnosti a podpoře nových technologií a projektů užitečných pro internetovou infrastrukturu v České republice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy