reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

VMS bez limitů – Vytvářejte neomezený počet virtuálních serverů pouhým kliknutím

Foto: komerční článek
Virtuální Managed Servery byly dlouhou dobu chybějícím článkem mezi VPS a sdíleným hostingem. K provozu virtuálního serveru už dnes není nutné spoléhat na vlastního technika, nebo oplývat pokročilými znalostmi. Vše obstará intuitivní webové rozhraní provozovatele.

Virtuální Managed Servery (VMS) nejsou na našem trhu zatím příliš známé, což je dáno hlavně faktem, že je nabízí jen několik poskytovatelů hostingových služeb. Jedná se o virtuální alternativu standardních managed serverů, kdy si zákazník platí za hardware, jeho správu a aktualizace. Výhodou virtuální varianty je možnost okamžitého navýšení výkonu a jednodušší modifikace ze strany klienta. Díky VMS tak lze během několika kliknutí vytvářet desítky až stovky virtuálních serverů s individuálním nastavením a softwarem. Vhodné jsou především pro náročnější webové aplikace, kde už sdílený hosting nestačí.

Vše funguje podobě jako u VPS, jen s podstatným rozdílem, že se o hladký chod serveru místo zákazníka stará poskytovatel. Zákazník dostává k dispozici hotové řešení s 24/7 monitoringem a podporou a může se plně soustředit na své projekty. V rámci jednoho předplatného navíc může virtuálních serverů provozovat neomezené množství. Limitován je pouze předplaceným výkonem a kapacitou.

Zákazník se může soustředit na své projekty, o bezpečnost se stará poskytovatel

Velkou výhodou VMS je kompletní správa provozu ze strany poskytovatele. Uživatel má k dispozici přehledné rozhraní Zákaznického centra, skrze které snadno nastavuje a aktivuje jednotlivé funkce. Může odtud např. snadno vytvářet nové virtuální servery s konkrétním nastavením. Nechybí ani možnost spravovat databáze, pracovat s FTP apod.

Klient tak nemusí sám dohlížet na aktualizace softwaru nebo zabezpečení serveru. Hardwarovou a softwarovou stránku má v případě VMS na svých bedrech poskytovatel, který sám dbá na to, aby vše fungovalo správně a bez výpadků. Provozovatel také dohlíží na dostatečné a aktuální zabezpečení.

"Služby zákazníků denně zálohujeme a v případě potřeby je můžeme rychle obnovit. Data takto uchováváme až 30 dní zpětně. Pro vyšší bezpečnost služby, provádíme denně zálohu všech zákaznických dat i do sekundárního datového centra, které leží v jiné geografické lokalitě," zmiňuje Petr Šmída, ředitel společnosti ACTIVE 24.

VMS přináší jednoduchost nastavení hostingu a výhody vlastního serveru

Na rozdíl od standardního hostingu má zákazník k dispozici vlastní virtuální server s garantovaným výkonem. VMS, jak jsme zmínili výše, umožňuje snadnou správu skrze webové rozhraní. To ocení všichni zákazníci, kterým nedostačuje klasický sdílený hosting, nechtějí se o server starat a zároveň chtějí mít možnost nastavení konkrétních parametrů.

Samozřejmostí je možnost měnit individuální nastavení VMS, jako je např. zvýšení limitů PHP, SSH přístup a další. Skrze přehledné uživatelské rozhraní může všechny tyto parametry upravovat v rámci několika kliknutí, stejně jako může zřizovat a mazat virtuální servery.

Provozovatel dohlíží na aktualizaci verzí softwaru, kdy je udržována např. aktuální verze PHP. Staré verze bez podpory jsou z bezpečnostních důvodů vypínány. ACTIVE 24 podporuje v rámci VMS i nejnovější PHP řady 7.0x.

Neomezený počet virtuálních serverů i díky rychlým SSD

ACTIVE 24 na svých VMS nabízí unikátní možnost provozu neomezeného počtu virtuálních serverů. Všechny nabízené Virtuální Managed Servery společnosti jsou provozovány na výkonném hardwaru s SSD disky, které rapidně zrychlují práci s daty. Právě přechod na SSD znamenal výrazné zrychlení nabízených služeb, což je konkurenční výhoda, kterou nabízí jen málo hostingových společností na našem trhu.

Důvodem pomalého přechodu některých společností na SSD je především vyšší cena disků. ACTIVE 24 se rozhodl i přes vyšší cenu SSD ceny předplatného VMS nezvyšovat. V tuto chvíli nabízí trojici variant od 449 Kč měsíčně, každou s neomezeným počtem hostovaných domén a virtuálních serverů.

autor: komerční článek | 10. 3. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama