Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Velký sraz elektromobilů se blíží

komerční obsah
9. 9. 2019 15:56
2. elektrowesternový sraz v Boskovicích, to je setkání uživatelů elektromobilů, fandů ekologického způsobu dopravy a bydlení s využitím solární energie. Jestliže i Vy chcete mít levnější náklady na bydlení a dopravu, zavítejte 21. září 2019 do Westernového městečka v Boskovicích.
Foto: Komerční sdělení

Za branami Westernového městečka Vás čeká rozmanitý program a mnoho dalších informací (teoretických i praktických) právě ohledně elektromobility. Elektromobilita, jak by se mohlo zdát, není jen o automobilech / motocyklech / kolech a koloběžkách na elektrický pohon. Zahrnuje též chytrá řešení úschovy elektrické energie (bateriová úložiště), samotné získávání elektrické energie (fotovoltaické elektrárny) a mnoho dalších přidružených témat. Poté dává elektromobilita smysl -  ekologický i ekonomický. 

To vše a mnohem více se dozvíte na Konferenci o malé elektromobilitě, která proběhne v Zámeckém skleníku v Boskovicích jeden den před vlastním srazem (v pátek 20. 9. 2019). Tato konference předchází vlastnímu srazu a hlavním tématem konference bude elektromobilita a energie. Zajímá Vás, jaké máme možnosti u nás a jaké jsou ve světě? Jak jsme na tom s infrastrukturou nabíjecích stanic, podporou státu a EU při pořízení elektromobilu, či jak elektromobil vůbec funguje a jaký je současný stav na trhu s elektromobily? Neváhejte a registrujte se na konferenci ZDE.

Odborníci, kteří elektromobily používají v každodenním provozu, vám zodpoví všechny dotazy. V odpolední části konference bude následovat workshop, kde se například dozvíte, jak získat dotaci na elektromobil, nabíjecí stanici s bateriovým úložištěm a další.

Foto: Komerční sdělení

Sobotní akce nazvaná 2. elektrowesternový sraz bude probíhat ve Westernovém městečku Boskovice. Elektromobilisté budou přijíždět již od ranních hodin a v 10 hod začíná program Westernového městečka. Poté bude k dispozici elektromobilní diagnostika, test účinnosti rekuperace, prezentace partnerů srazu, představení elektromobilních novinek a možnost svezení se ve vybraném elektromobilu po okolí Boskovic. V podvečer také proběhne elektromobilní handlování, kde si lze si pořídit elektromobily za výhodných podmínek.

Vyžití si najdou zajisté i rodinní příslušníci, dětmi počínaje, babičkami a dědečky konče. Program je pestrý. Můžete zhlédnout představení na koních, divadelní hru v amfiteátru plnou napětí a odvahy, zaskotačit si v lanovém centru, zavítat do "kozopůjčovny" a načerpat atmosféru Divokého Západu při těžbě zlata.  

Foto: Komerční sdělení

Ti, kteří se chtějí zúčastnit soutěže o čtrnáctidenní zapůjčení elektromobilu, se mohou registrovat ZDE. Prvních 100 zaregistrovaných vyhrává již nyní - jednu baterku 18650 z Tesly S.

A v jakých disciplínách budete soutěžit? No přece ve westernových dovednostech - těžbě lithia, hodu tomahawkem, střelbě z luku a ze vzduchovky a bonusové body můžete získat i v lanovém centru. Výhry jsou skvělé. Například druhá cena bude hasicí přístroj se speciálním plnivem na hašení lithiových baterií. S tímto hasičákem lze hasit baterie do 1000 V pod napětím! Tedy elektromobily, elektrokola, bateriová úložiště i fotovoltaické elektrárny. Třetí cena je čelovka na baterii 18650 a čeká Vás ještě spousta dalších cen. 

Vyvrcholením srazu bude vyhlášení Velké elektromobilní soutěže a následný countrybál se skupinou PRAK. Pro registrované účastníky je též zajištěno občerstvení, hodnotné dárky a edukační materiály.

Těšíme se brzy na viděnou na Konferenci, nebo na 2.elektrowesternovém srazu v Boskovicích.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 37 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy