reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Veletrh URBIS nabídne chytrá řešení pro města a obce

Foto: Komerční sdělení
Data o pohybu mobilních telefonů přispějí k zefektivnění systému regionální dopravy i k optimalizaci nastavení semaforů na křižovatkách. Data o svozu odpadu pak řeknou nejenom to, které části města nejlépe třídí odpad, ale pomohou i s určením optimální polohy umístění sběrných dvorů. Chytře řízená doprava, veřejné osvětlení, které detekuje chodce nebo projíždějící auto, senzory hlídající zaplnění kontejnerů na odpad. To jsou tři konkrétní příklady řešení, která se dají zahrnout do konceptu smart city – chytrého města.

Inovativní řešení vystavovatelů

Veletrh URBIS, který se koná od 26. do 29. dubna na brněnském výstavišti, umožní zástupcům měst, obcí, firem, ale i běžným občanům, seznámit se s různými variantami řešení a načerpat inspiraci z jiných městech. Tematicky se bude věnovat třem základním okruhům, kterými jsou chytrá řešení pro úspory zdrojů, pro kvalitu života ve městech a pro elektronickou veřejnou správu.

Více jak 30 vystavovatelů představí svá řešení, mezi kterými nebude chybět například řešení dopravní infrastruktury, parkování, či přístupu k informacím. Naleznete zde také technologické možnosti pro chytrá města, ať už se jedná o využívání alternativních zdrojů energie v dopravě nebo veřejném osvětlení. Na venkovních plochách bude k vidění komunální technika a městský mobiliář. Doprovodný program pak na konkrétních příkladech nejenom z České republiky, ale i z Evropy ukáže, jak jednotlivé systémy propojit a vytvořit skutečně přívětivé město.

Zahajovací konference Czech Smart 2017

Zahajovací konferenci s názvem Czech Smart 2017 - Touch the Future organizují Hospodářské noviny. Druhý ročník mezinárodní konference představí aktuální vývoj v oblasti chytrých řešení a možnosti jejich propojení s městským prostředím. Zásadním tématem budou také možnosti financování smart projektů.

Na konferenci vystoupí zástupci Vídeňského projektu Co-Creation Lab / Wirtschaftsagentur Wien (Vienna Business Agency), což je projekt, který nabízí platformu, v níž mohou jednotliví zadavatelé zveřejňovat své zcela konkrétní a specifické potřeby a inovativní firmy jim nabízí řešení šitá na míru. Nechybí ani představení evropsky unikátního řešení EOC - Elektronické odbavení cestujících, které se používá v Brně. Dále účast potvrdili zástupci Písku, Pardubic a v jednání jsou starostové měst z Dánska a Holandska.

Vstup na zahajovací konferenci je možný pouze po registraci, která probíhá na www.events.economia.cz.

Konference Organické město Brno - Živé město 21. století

Ve čtvrtek 27. dubna je součástí doprovodného programu konference Organické město Brno - Živé město 21. století, kterou pořádá Czech Architecture Week. Konference má za úkol jednak definovat, co vlastně znamená tvořit chytré město, jednak uvést příklady různých přístupů k tvorbě chytrého města ve vybraných zahraničních městech, především se zaměřením na dopravu a bezpečnostní systémy v dopravě. Chytré město má vizi, je digitální, otevřené a kooperativní a zaměřené na své obyvatele.

Inspirujte se příklady z jiných měst s BE:ONE

V další dny organizuje doprovodný program s názvem BE:ONE platforma City:One. Je připraven tak, aby účastníci získali přehled o novinkách v oblasti chytrých měst ve středoevropském rozměru. Návštěvníci se také dozvědí, čím má cenu se zabývat a jak snadné/složité je chytrá řešení zavést i ve Vašem městě či obci.

Program jednotlivých dnů je členěn v souladu se Smart City strategií města Brna podle jejích tří pilířů - SMART RESOURCES - chytré zdroje, doprava, energetika, vodohospodářství, telekomunikace, SMART GOVERNANCE - chytrá veřejná správa, ať už se jedná o eGovernment, bezpečnost nebo open data.

Posledním pilířem je SMART LIVING - chytrá kvalita života, který zahrnuje chytré (koncové) nástroje pro občany, dopady chytrých technologií na život občana a jeho volný čas a podobně.

Více informací naleznete na www.bvv.cz/urbis.

autor: komerční článek | 12. 4. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama