Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

V Praze je nedostatek nových bytů: investory lákají horská střediska

2. 6. 2019 23:59
Plynulou výstavbu developerských projektů v Praze brzdí komplikované stavební řízení, bytů je nedostatek a zdejší rezidenční trh nedokáže uspokojit zájemce o vlastní bydlení ani investory. Ti proto obrací svou pozornost na jinou zajímavou investiční příležitost: apartmány v horských střediscích.
Aldrov Apartments & Resort
Aldrov Apartments & Resort | Foto: Crescon

Pozornost investorů se obrací na horská střediska
Pořízení nemovitosti na budoucí pronájem představuje lepší zhodnocení financí než zisk ze spořicího účtu nebo státních dluhopisů: patří totiž mezi investice s až 5% roční návratností. "Uložení peněz do nemovitosti je bráno jako nejbezpečnější umístění finančních prostředků. Jedná se o jedinou investici, na kterou si můžete půjčit peníze od banky, a navíc získáte fyzické vlastnictví," říká hypoteční specialista Daniel Horňák ze společnosti ChytryHonza.cz. Zájem o investiční byty tak stále roste a jejich podíl v některých developerských projektech dosahuje až 40 %. Vlivem zdlouhavého povolovacího procesu a nedostatku stavebních pozemků se však snižuje počet nových bytů, které jsou pro investory atraktivní. Ti proto začínají vyhledávat příležitosti mimo pražský trh, např. v horských střediscích. "Horské apartmány v resortu Aldrov Apartments & Resort plní dvě základní funkce: rekreační a investiční. Jejich majitelé zde mohou strávit příjemnou dovolenou a následně je pronajmout a rychleji tak splatit hypotéku nebo uspořené peníze dále investovat. Kompletní servis i s pronájmem nemovitosti jim navíc obstará hotelová služba," konstatuje Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.

Aldrov Apartments & Resort
Aldrov Apartments & Resort | Foto: Crescon

Horské apartmány: bezpečná investice se zajímavým zhodnocením
Jednotlivé apartmány v Aldrov Apartments & Resort jsou určené na prodej do osobního vlastnictví a k následnému rekreačnímu bydlení nebo pronájmu. "Komerční pronájem apartmánů v době, kdy je majitelé nebudou využívat, s sebou přinese stabilní výnos, který se bude pohybovat kolem 4 % po odpočtu provozních nákladů a před zdaněním. Lepší představu si mohou zájemci o koupi udělat na základě výpočtu na webu projektu," vysvětluje Jan Jerie. Při koupi apartmánu 2+kk v ceně 5,3 mil. Kč, který bude financován z 50 % z vlastních zdrojů a z 50 % z hypotečního úvěru na 20 let při úroku 2,8 %, bude měsíční splátka hypotéky při 50% obsazenosti komplexu orientačně činit 14 600 Kč a roční výnos z pronájmu 212 400 Kč. V přepočtu na jednotlivé měsíce tak kupující pokryje splátky hypotéky a o pronájem a správu nemovitosti se mu postará hotelová služba. Na rozdíl od koupě investičního bytu v Praze, tak nebude muset osobně řešit jeho zařizování, úklid, ubytovávání hostů nebo opravy, které bývají s pronajímáním bytů spojené.

Aldrov Apartments & Resort
Aldrov Apartments & Resort | Foto: Crescon

Luxusní resort s hotelovým servisem
Aldrov Apartments & Resort, který vyroste v lokalitě obce Vítkovice u Špindlerova Mlýna, představuje luxusní rezidenční areál s hotelovým servisem. V osmi z celkem dvanácti horských chat bude rozmístěno 139 apartmánů v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech do 120 m2. Další budovy budou vyčleněny pro nadstandardní hotelový servis včetně služby concierge, pekárnu, prodejnu lokálních potravin, restauraci s vinným barem, půjčovnu zimního vybavení, horských kol a elektrokol, krkonošskou hospodu nebo wellness. Majitelé apartmánů a hosté budou moci využít i dětský lanový hrad, sportovní hřiště, lezeckou stěnu nebo venkovní cvičiště jógy.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Česko by mělo dostat 20 miliard eur z balíku, který navrhuje Evropská komise

Česká republika by měla dostat téměř 20 miliard ze 750 miliard eur, které Evropská komise plánuje jako krizovou pomoc státům Evropské unie. Vyplývá to z návrhu, který má ČTK k dispozici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy