Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

V létě do Prahy za zábavou a gurmánskými zážitky v duchu michellinských hvězd

4. 7. 2019 8:20
Letní dovolená v Čechách se v posledních letech stává stále více populární. Zájmu se přitom těší i naše metropole – léto v Praze má totiž zcela typickou romantiku. Turisty přitom lákají nejen pamětihodnosti, ale i gurmánské zážitky, pestré možnosti kulturního vyžití či festivaly pod širým nebem.
Foto: Komerční sdělení

Stověžaté město má v letních měsících co nabídnout 
Praha je nejzelenější metropolí světa, téměř 57 % jejího území tvoří zeleň. Příjemné klima obstarává velké množství zahrad, městských lesů a parků, v nichž se budete moci osvěžit i vy, třeba během kulturních akcí. Za zmínku určitě stojí Královská zahrada Pražského hradu, která již tradičně hostí Shakespearovské slavnosti, jejichž představení můžete navštívit v průběhu celého léta. Letenské sady ožijí poslední dva srpnové týdny festivalem Letní Letná, který nabídne zahraniční i domácí soubory nového cirkusu, pohybového divadla či klaunerie.

Speciální kachní degustační menu je zážitkem
Do Prahy se nejezdí jen za kulturou, ale i za dobrým jídlem a vybranou gastronomií. Zcela jedinečné kachní degustační menu si na toto období připravila restaurace Sarah Bernhardt, kterou najdete v Hotelu Paříž Praha. "Kachní degustace je vskutku zážitkem, a to nejen chuťovým. Interiér naší restaurace v secesním stylu se řadí mezi nejkrásnější v Praze," říká manažer hotelu Philippe Jansa. "Kachny odebíráme z domácího chovu a naši hosté se mohou těšit na originální chuťové kombinace." "Jedním z předkrmů je kachní rillettes s tartarem ze sušených rajčat ve sladkokyselé́ demi-glace." "Kachní kroketa na salátu z chřestu se smrži a lanýžem, nebo kachní prsa á la Rossini s karamelizovanaou čekankou s kaštany a Champagne omáčkou představují dva hlavní chody, které párujeme s víny z české a francouzské produkce." 

Foto: Komerční sdělení

Za inspirací do Francie k nejlepším šéfkuchařům z oboru
Zcela nové je i Francouzské degustační menu. "Náš šéfkuchař Karel Hynek se vypravil pro inspiraci do Francie a učil se zde s mistry kuchaři. Každý z nich přitom získal tři Michellinské hvězdy, což je nejvyšší ocenění, kterého lze v oboru gastronomie dosáhnout. Pro české milovníky francouzské kuchyně připravil velice originální menu." Předkrmy tvoří tuňák s espumou z avokáda, kořením furikake a černým archivním vinegrettem, dále pošírovaná hruška ve víně Chablis gratinovaná sýrem Saint Agur s kořenovou zeleninou a červenou čočkou. Z hlavních chodů si můžete pochutnat na pečených telecích medailoncích s demi - glace se smrži a černými lanýži doplněné artyčokem plněným ratatouille a taglioliny s bylinkami či "Black Tiger" krevetách flambovaných likérem Cointreau na středozemním salátu s yuzu dresinkem. Jako dezert nechybí variace francouzských a českých sýrů s domácími marmeládami. Delikátním završením celého menu je broskev Melba s bazalkovým Crème fraíche a malinovým coulis.

Ubytování ve stylu secese a nejvyššího komfortu
Pokud máte v plánu pobýt v Praze déle, dopřejte si i stylové ubytování, které vás propojí s českou historií. Hotel Paříž Praha je architektonickým skvostem a legendou, v jejíchž zářivých interiérech se odehrávaly významné kapitoly naší novodobé historie. Byl útočištěm prvorepublikových hvězd stříbrného plátna a dodnes si uchovává působivou atmosféru, kterou vylíčil ve svých románech Bohumil Hrabal. Hotel najdete v uličce U Obecního domu u Náměstí Republiky. Na dosah díky jeho poloze budete mít všechny důležité pamětihodnosti, zároveň i komfort a pohodlí v nejvyšším standardu. 

Foto: Komerční sdělení

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Hotel Paříž Praha, U Obecního Domu 1, Praha 1
www.hotel-paris.cz

 

Právě se děje

před 9 minutami
před 27 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 45 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy