reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Užijte si Řecko po svém

Foto: Greece Tours
Vydáte-li se do Řecka, byla by škoda strávit celou dovolenou jen poleháváním na plážích. Využijte příležitost poznat Řecko se všemi možnostmi, které nabízí.

Zvolněte tempo

Vychutnejte si záplavu tepla, vůní a proměnlivých barev. Jemňoučký písek, modré nebe, průzračné moře, západ slunce a magická noc na pobřeží. Zážitky jsou skutečný poklad, který vám nikdo nevezme. Zklidněte se a užívejte si života jako Řekové. Odpočívejte, pozorujte mořské vlny, klidně si přes den zdřímněte nebo vyzkoušejte místní speciality. Užijte si plnými doušky pravou letní pohodu za zvuků šumění moře a hlasu cikád.    

Ochutnejte autentickou řeckou kuchyni

Zeptejte se, kam chodí jíst místní lidé! Najděte si příjemnou tavernu u pláže nebo v postranních uličkách a nechte si poradit od vstřícné obsluhy. Ochutnejte různé předkrmy, čerstvé ryby a plody moře, lahodné saláty, výborné grilované maso nebo zeleninová jídla. Máte-li rádi víno, pak vás kvalita těch řeckých příjemně překvapí.

Vydejte se na výlet

Dopřejte si třeba romantický výlet lodí, spojený s koupáním na odlehlých panenských plážích. Nebo zavítejte do vnitrozemí mimo turistická letoviska. Budete mít pocit, že se tu zastavil čas. Vychutnejte si pohodu v malém kafeneiu, kde nikdo nespěchá. Staré přístavy s vůní moře a ryb, spleť uliček dlážděných kameny, bíle omítnuté domky s barevnými okenicemi, krámky a taverny… ta atmosféra vás nadchne a pohltí.

Užijte si své oblíbené sportovní aktivity

Na plážích se samozřejmě nabízí spousta vodních radovánek od jízdy na banánu a surfování  po parasailing nebo potápění. Příznivci cyklistiky mohou poznávat okolí na kolech. Ta se pronajímají téměř všude, včetně helmy a dětských sedaček.

Řecká krajina je proměnlivá a v řadě míst přímo láká k pěším túrám. Celoživotním zážitkem se může stát  výstup na Olymp, který podnikají návštěvníci letoviska Nei Pori.

Jeďte do Řecka autem

Zkuste letos místo Chorvatska nebo Itálie právě Řecko. Vyjedete-li vlastním autem, můžete navíc zájezd pořídit i s minimálními finančními náklady. Nejkratší cesta do cílové řecké destinace povede přes Maďarsko, Srbsko a Makedonii. I tak ale počítejte s tím, že pojedete asi 18 hodin. Nevyrážejte raději bez toho, abyste si předem zajistili ubytování, alespoň na první týden. Vyberte si vhodný hotel či pohodlný apartmán v oblasti s širokou písečnou pláží, vhodnou pro pobyty rodin s dětmi.

Pro milovníky greenů

Chcete-li spojit dovolenou s golfem, je skvělou volbou  Kréta s renovovaným hřištěm v dosahu mnoha oblíbených hotelů. Na Peloponésu v resortu Costa Navarino se nabízí dva golfové areály nedaleko od sebe. Dětem se bude líbit aquapark a řada dalších atrakcí i s vnitřní hernou. A maminky jistě uvítají služby perfektně vybaveného wellness centra.

Rozhodněte se pro Řecko

Přes složitou ekonomickou situaci si místní obyvatelé uchovali poklidný přístup k životu se všemi jeho radostmi a strastmi. Přátelská prázdninová atmosféra je hlavním důvodem, proč se návštěvníci cítí v Řecku od první chvíle tak dobře. Pokud nevíte, jak si ze spousty nabídek vybrat tu pravou dovolenou právě pro vás, neváhejte se obrátit na spolehlivou cestovní kancelář Greece Tours, která zájezdy do Řecka zajišťuje již od roku 1990.

Veškeré potřebné informace naleznete na www.greece-tours.cz.

autor: Greece Tours | 27. 7. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama