Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Už jste slyšeli o hitu letošní letní dovolené? Plážová lehátka vstupují na scénu!

komerční článek
16. 3. 2020 15:39
Léto je ještě poměrně daleko, to ale nebrání tomu, začít si pořizovat výbavu na letní dovolenou. Víte, co letos zaručeně poletí? Plážové lehátko! Ať už vaše cesty povedou k rybníku, koupališti, nebo moři, vždycky se hodí plavky, sluneční brýle, opalovací krém a plážové lehátko.
Foto: komerční článek

Právě na jeho výběr se podíváme trochu blíž. Hotely vám totiž málokdy nabídnou také lehátko u vody. A když náhodou ano, zadarmo to nebude. Co si pohlídat a nepodcenit?

Plážové lehátko by mělo být lehké a skladné

Plážové lehátko budete potřebovat sbalit do kufru, batohu, tašky. Obzvlášť, pokud poletíte za sluníčkem někam k moři, budete řešit maximální limity zavazadel. V tu chvíli oceníte lehátko, které skoro nic neváží a nezabere moc místa.

Kdo si s sebou lehátko bere na dovolenou v Čechách, na kterou jede autem, ten na tom bude o něco líp. Auto toho uveze víc, na druhou stranu, když jedete s celou rodinou, o místo je taky často nouze. Pak se hodí každý volný centimetr.

Kdy a kde plážové lehátko využijete?

  • Chystáte se na písčitou pláž a nechcete mít písek úplně všude?

  • Budete se opalovat na oblázkové pláži, která je nepohodlná?

  • Vydáváte se k vodě na břehu některého z českých rybníků nebo nádrže?

  • Jedete kempovat?

  • Plánujete piknik v parku a nechcete sedět na zemi mezi mravenci a dalším hmyzem?

Náš tip: Když zrovna nebudete na cestách, můžete plážové lehátko využít i jako potah na zahradní lehátko.

Foto: komerční článek

Jaká plážová lehátka najdete na trhu?

Lehátko s kovovou konstrukcí s sebou na dovolenou jistě nepovezete. Do kufru ho nenacpete a bylo by to i zbytečné.

Co se cestovních plážových lehátek týče, můžete vybírat ze dvou variant:

  • Plážové lehátko v ruličce

  • Skládací plážové lehátko

Obě varianty se snadno udržují, spodní vrstva je z PVC folie. Lehátka mají skvělé izolační vlastnosti, izolují od chladu i vlhkosti.

Víte, že pro snadné přenášení je plážové lehátko opatřeno úchyty?

Náš tip: Nechce se vám v ruce přenášet lehátko? Někdy vám postačí plážová osuška. Můžete si ji položit na zem, osušit se, zabalit se do ní a použít ji jako šaty.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy