reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Ušetřete čas – pořiďte si ready-made společnost

Foto: komerční článek
Ze statistik Světové banky vyplývá, že se Česká republika, co se týče podnikání, řadí mezi nejméně rozvinuté země světa. Založení firmy zde provází nespočet byrokratických kroků a nutných formalit. Máte-li svůj podnikatelský zájem dobře zvážen a naplánován a chcete-li si ušetřit několik týdnů času potřebných na vyřízení všech úředních nezbytností, může se pro vás stát pořízení ready-made společnosti řešením.

Založení společnosti

Pro podnikatele, kteří nechtějí ztrácet čas a peníze při založení společnosti, existuje na trhu mnoho specializovaných firem, které jim pomohou s celým procesem založení, připraví smluvní dokumentaci, zajistí služby notáře a zajistí zápis jejich společnosti do obchodního a živnostenského rejstříku.

Založení společnosti s ručením omezením, akciové společnosti či evropské společnosti je totiž spojeno s mnoha úředními úkony a náležitostmi, na jejichž vyřízení potřebuje podnikatel mnoho času. Pokud tedy nemáte času nazbyt a chtěli byste začít podnikat rychle, řešením může být koupě ready-made společnosti.

Ready-made společnost je vlastně předzaložená (předpřipravená) společnost - může to být buď společnost s ručením omezením (s.r.o.), akciová společnost (a.s.) či evropská společnost (SE). Tato firma má svůj název, adresu, na které sídlí, jednatele, identifikační číslo a je již zapsána v obchodním rejstříku. Má také splacený potřební základní vstupní kapitál. Po převodu společnosti na nového majitele (podnikatele) je tedy možné ihned začít podnikat.

Výhody ready-made společnosti

Jak jsme už uvedli, pořízení ready-made společnosti s sebou nese mnoho výhod. Uveďme si tedy alespoň některé z nich:

  • Ušetříte několik týdnů času, které byste museli věnovat náročnému procesu spojenému se zakládáním firmy
  • Podnikatelská a obchodní historie ready-made společnosti je nulová, tj. nevážou se na ni žádné dluhy a ani negativní obchodní minulost, se kterou by bylo jméno firmy spojeno
  • Při převzetí společnosti získáte podepsanou garanci o čistotě společnosti od odvolaného jednatele
  • U založení evropské společnosti se vyhnete velmi komplikovanému procesu. Evropská společnost totiž může být založena pouze fúzí několika akciových společností, založením holdingové společnosti či založením dceřiné společnosti jiné evropské společnosti. Tyto podmínky jsou pro mnohé podnikatele téměř nemožné - i proto je pro ně nákup ready-made společnosti pro často jediným řešením.

Důvěřuj, ale prověřuj

Chcete-li ke koupi ready-made společnosti přistoupit, určitě se vyplatí prověřit si následující:

  • Bezdlužnost - garantuje vám prodejce ready-made společnosti 100% bezdlužnost?
  • Historie firmy - ověřte si, že ready-made společnost má nulovou obchodní a podnikatelskou historii, která zaručuje právní a účetní "čistotu" firmy. Byla-li založena firma již v minulosti, věnujte této podmínce určitě pozornost.
  • Cena a možné skryté poplatky - vždy si dobře ověřte cenu a podmínky, které se k ní vážou. Leckdy totiž zákazník až během převodu zjistí, že ho čeká úhrada dalších, skrytých poplatků, které jsou s transakcí spojeny.
  • Solidní prodejce - určitě si vždy dobře prověřte prodejce, od něhož si ready made společnost kupujete. Pokud se jedná o renomovaného prodejce, který má silné zastoupení na trhu a poskytuje profesionální servis, není třeba se obávat nečekaných překvapení.

Prodejem ready made společností se zabývají ve Společnostech Online. Tato společnost stála u počátků tohoto oboru v ČR a na trhu působí už od roku 2001. Zde pro vás také zajistí pronájem sídla společnosti, popřípadě souhlas s umístěním sídla a veškeré další korporátní služby.

autor: komerční článek | 9. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama