Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Umělá inteligence v účetnictví dokáže ušetřit až tisíce měsíčně

komerční článek
24. 8. 2023 12:51
Díky umělé inteligenci Redque můžete v účetnictví ušetřit tisíce měsíčně.
Foto: komerční článek

Umělá inteligence v posledních letech způsobila obrovský rozmach ve všech pracovních odvětvích. Někteří lidé se jí bojí, jiní ji odmítají a někteří s ní již aktivně pracují. Pomoci nám může při generování textů, zpracování velkého množství dat, ale nyní také v konzervativním odvětví, jako je například účetnictví. Máme pro vás tip, jak vám AI může zlevnit náklady na zpracování účetnictví.

S umělou inteligencí ušetříte čas i peníze

Umělá inteligence je počítačový systém, který pomocí logiky, strojového učení a matematiky dokáže napodobit aspekty lidského chování. Jedná se o pomocníka při plnění "nudných" účetních úkolů, jako je právě ruční přepisování dokumentů. Vy se tak můžete soustředit na to podstatné a vytěžování dokumentů nechat na online nástroji.

Výhody, které ocení každá účetní

Víte, že zapojením umělé inteligence do vašeho účetnictví dokážete ušetřit až desetitisíce korun ročně? Modernizací vašich účetních procesů eliminujete chybovost, zrychlíte opakující se procesy a snížíte časovou náročnost pracovních úkolů. Mezi hlavní benefity, které vám umělá inteligence Redque přinese, patří:

  • zjednodušení zpracování (vytěžení) daňových dokladů - faktur i účtenek
  • úspora času a personálních nákladů
  • automatické ověření dat z registrů (ARES)
  • zvýšení efektivity a snížení chybovosti
  • archivace dokladů po dobu až 5 let
  • automatický export do účetních systémů

Umělá inteligence v praxi: Účetní nástroje Redque a Alice by redque

V roce 2012 začal Lukáš Neumann vytvářet svoji první vlastní umělou inteligenci Redque. Ta díky strojovému učení a technologii OCR (rozpoznání textu) dokáže rychle a efektivně zpracovat velké množství dokumentů - primárně daňových dokladů. Redque je enginem (jádrem) umělé inteligence a je možné ho napojit skrze API. Nicméně každého koncového uživatele bude spíše zajímat jednoduchý český nástroj Alice by redque.

Virtuální kolegyně Alice pomáhá se zlepšením vašich účetních procesů a zvládne velmi rychle a s přesností až 98 % automaticky vytěžit informace z daňových dokumentů. Stačí, když jedním kliknutím nahrajete účtenku či fakturu prostřednictvím e-mailu, skeneru, webové nebo mobilní aplikace do Alice, a ta vám během několika vteřin přepíše všechny potřebné informace. Následně si můžete v nástroji zkontrolovat vytěžená data a jednoduše je exportovat do vašeho účetního systému. Vše probíhá online, bez nutnosti cokoliv stahovat nebo instalovat.

Alice si poradí s většinou účetních programů a zvládne zpracovat české, slovenské i anglické daňové doklady. Pokud se stane, že náhodou daný typ faktury či účtenky nedokáže napoprvé zpracovat, je schopna se ho rychle naučit a následně již sama vytěžovat.

Video: komerční článek

Úspora od prvního měsíce

Výhodou je, že tuto účetní aplikaci si může dovolit téměř každý - OSVČ, podnik i účetní firmy, jednoduše všichni, kteří si chtějí usnadnit práci a vyhnout se manuálnímu přepisování dat z daňových dokladů. Cena za službu se odvíjí podle počtu vytěžených faktur a přidaných komonent (schvalovací workflow, účetní jednotky…). Například v případě, že klient zpracuje do tisíce dokladů měsíčně, bude poplatek max. 5 000 Kč, což v porovnání s náklady na zaměstnance je velmi výhodné.

Závěrem

Umělá inteligence představuje průmyslovou revoluci, která má dopad i na oblast účetnictví. Čím dříve se s ní naučíme efektivně pracovat, tím lépe budeme schopni naplno využít její potenciál a usnadnit si nejen repetitivní úkoly. S Alice by redque není vytěžování dat žádný problém a díky intuitivnímu rozhraní a jednoduchému designu ji může využít prakticky každý. Zároveň se jedná se o jeden z nejpřesnějších "vytěžovacích" nástrojů na českém trhu. Pokud vás Alice zaujala, vyzkoušejte si její bezplatnou DEMO verzi a objevte výhody umělé inteligence na vlastní kůži.

Foto: komerční článek
 

Právě se děje

Další zprávy