Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Umělá inteligence přináší nové možnosti pro váš informační systém.

komerční článek
28. 4. 2022 12:37
Český výrobce podnikových systémů HELIOS se rozhodl jít cestou implementace umělé inteligence, začal roboty a Machine Learningem.
Foto: komerční článek

Moderní informační systémy poskytují celou řadu automatizovaných procesů, detekcí chyb, sledování systémových událostí a mnoho dalších rutinních operací. Mají implementovány pokročilé nástroje pro reporting či Business Intelligence. Díky všem těmto funkcionalitám dokážou poskytnout uživatelský komfort, zobrazit relevantní data pro správné rozhodování, efektivně vyhodnocovat plnění nastavených cílů atd. Je to ale dostatečné? Nechceme nebo neočekáváme v dnešní době více? Současné informační systémy fungují v zavedeném režimu již řadu let, vylepšují se o některé funkce, automatizují se procesy, modernizují se po grafické stránce, ale stále zde chybí velké množství požadovaných a očekávaných systémových zdokonalení, která by uvítaly jak menší společnosti, tak i velké korporace.

Firmy obecně, ale zejména výrobní společnosti, trápí nedostatek pracovníků, ať už je to přímo ve výrobě, logistice nebo službách, přesto ovšem mají ambici růst. Jednou z možných cest je využití pokročilých nástrojů umělé inteligence. Možná si to sami ani neuvědomujeme, ale nástroji umělé inteligenci se denně obklopujeme a aktivně jich využíváme, ať už se jedná o funkce našich mobilních telefonů, streamovací služby, nástroje pro řízení chytrých domácností apod. Dalším logickým krokem je přenos tohoto nástroje do podnikových systémů firem.

Asseco Solutions, jakožto producent informačního systému HELIOS, si je vědomý nutnosti neustálých inovací, a to především inovací takových, aby poskytly svým uživatelů nástroje pro jejich kontinuální růst. Právě z toho důvodu zde bylo zřízeno oddělení inovací a rozvoje, jehož primárním úkolem je vyhledávat a vytvářet nejen možnosti zefektivnění firemních procesů, ale také jejich implementaci do podnikových informačních systémů. Umělá inteligence je velmi důležitou oblastí pro rozvoj informačních systémů firem. Asseco Solutions začalo prvotně s jednoduchými roboty, které implementuje zakázkově. Robota můžeme využít pro jakoukoliv opakující se činnost, která nevyžaduje rozhodnutí. Nejjednodušší roboti čtou e-maily, ze kterých dokážou velmi jednoduše vytěžit důležité informace z faktur či objednávek, účtují, reportují, vytvářejí nabídky. Nejdůležitější a přelomovou implementací roku 2021 se pro zákazníky HELIOS stala možnost implementace plně standardizovaného nástroje využívajícího Machine Learning neboli strojové učení. Díky těmto jednoduchým plugin řešením může každý zákazník produktu HELIOS iNuvio aktivně používat nástroje na detekce anomálií nebo predikce prodeje. Nástroje jsou jednoduché a zaměřují se především na detekci nejčastějších chyb v ekonomické oblasti a skladech. V predikcích se zaměřujeme na forecast obratů.

Velká část zákazníků Asseco Solutions jsou výrobní firmy, využívající sklady, mající e-shopy. Dalším logickým krokem je rozvoj oblasti výroby, kontroly kvality, predikce skladů, propojení plánovaní výroby, skladových zásob, plánovaní lidských kapacit pro výrobu. Naši zákazníci mají obrovské množství dat a vědí, že mezi daty jsou závislosti, do této doby ovšem neměli nástroj pro jejich využití. Umělá inteligence a konkrétně strojové učení je tak ideálním nástrojem pro další rozvoj a posun v jejich podnikání.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která zabila kameramanku, dokládá zpráva FBI

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dospěl k závěru, že herec Alec Baldwin musel stisknout spoušť zbraně, která loni při natáčení filmu Rust zabila kameramanku Halynu Hutchinsovou, informuje web ABC News.

Baldwin Hutchsinovou zastřelil omylem při natáčení westernu v Novém Mexiku v říjnu loňského roku. V prosincovém rozhovoru s televizí ABC ovšem trval na tom, že spoušť nezmáčkl. "Spoušť nebyla stisknuta," uvedl. "Já jsem spoušť nestiskl," dodal. Herec předpokládal, že ve zbrani není ostrý náboj. Při neštěstí byl zraněn i režisér Joel Souza.

Testy náhodného výstřelu podle zprávy FBI prokázaly, že střelná zbraň použitá při výstřelu - revolver Colt ráže .45 Long Colt - "nemohla vystřelit bez stisknutí spouště".

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

V sobotu bylo víc případů covidu než před týdnem, počet hospitalizovaných klesá

Poprvé od konce července v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů covidu-19. V sobotu laboratoře podle webu ministerstva zdravotnictví odhalily 570 nákaz, to je o 51 víc než o týden dřív. Testů bylo oba dny podobně, kolem 2400. Až další dny ukážou, zda jde o jednorázový víkendový výkyv, či obrat v dosavadním zpomalování epidemie.

Nadále klesá počet nakažených, kteří jsou v nemocnicích. Uplynulý den se snížil na 854, minulou sobotu bylo hospitalizovaných víc než tisíc. Pacientů ve vážném stavu výrazně neubývá, v uplynulých dnech je jich kolem třiceti.

Testy prokázaly v sobotu kromě nových případů ještě 218 podezření na opakovanou nákazu, před týdnem o něco víc - 230.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Na autobus v centru Jeruzaléma zaútočil střelec, sedm lidí je zraněných

Při ozbrojeném útoku na autobus v centru Jeruzaléma bylo v neděli ráno zraněno sedm lidí, z toho dva těžce. Uvedla to místní policie a bezpečnostní složky.

Agentura DPA s odkazem na záchranáře informuje, že se střelba v noci na neděli ozývala ze dvou míst poblíž Zdi nářků, kromě autobusu ve staré části města se jejím terčem stalo i parkoviště poblíž Davidova hrobu. Podezřelý pachatel je podle izraelských médií na útěku.

Autobus vezl věřící od Zdi nářků do města, uvádějí záchranáři. "Podle kolemjdoucího začal na autobus slepě střílet terorista," citoval záchranáře list Jerusalem Post. Když na místo události dorazila záchranná služba, nastal velký rozruch. Lidé v panice utíkali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy