Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Prezidentské volby v USA: Jak je vidí sázkaři a bookmakeři?

27. 10. 2020 14:24
Blížící se volba nejmocnějšího muže planety, prezidenta USA, rozděluje Ameriku a sleduje ji celý svět. Možná překvapivě je velkým tématem i pro sázkaře a bookmakery Tipsportu, kteří jinak žijí sportovními zápasy. A nejzajímavější na tom je fakt, že na jméně vítěze se sázkaři s bookmakery neshodnou.
Prezidentské volby v USA 2020
Prezidentské volby v USA 2020 | Foto: Komerční sdělení

Prozkoumejte rozšířenou kurzovou nabídku a vsaďte si na vítězství Donalda Trumpa nebo Joe Bidena v jednotlivých státech. Sázejte v průběhu voleb i po jejich skončení v LIVE sázkách! Získejte navíc 150 Kč zdarma pro nové hráče!

Přestože průzkumy, analýzy i kurzy zatím dávají větší šance na zvolení Joe Bidenovi (kurz na zvolení prezidentem 1,59:1), sázkaři Tipsportu mají celkem jasno, že v čele Ameriky stane na další čtyři roky Donald Trump. Na jeho zvolení vsadili již více než 44 milionů korun! To konkuruje u Tipsportu, české jedničky kurzového sázení, sázkám na velká sportovní utkání. Možná věří v opakování situace z roku 2016, kdy Trump zvítězil z pozice outsidera nad Hillary Clintonovou (tehdy měl ještě v předvečer volby kurz 4:1, aktuální kurz na jeho zvolení u Tipsportu je 2,18:1) a sázkaři na svých tipech vydělali. "Současná situace je ale jiná, což je vidět z vypsaných kurzů. Trumpovi nic nehraje do not. Má za sebou rozporuplné čtyři roky vlády v Bílém domě, a o body ho připravila i epidemie koronaviru s dopady na zdraví obyvatel a ekonomiku USA. Zároveň se Spojené státy ocitly i ve společenské krizi," míní Pavol Boško. Přesto na "favorita" Joe Bidena u Tipsportu lidé zatím vsadili "jen" přes 16 milionů korun.

Graf vývoje kurzů
Graf vývoje kurzů | Foto: Komerční sdělení

Tradiční baštou republikánů je Texas. Že by zde po 44 letech vyhrál demokrat? Devět dní před volbami některé predikce ukazují remízu (project 538) nebo se dokonce přiklánějí k Bidenovi 48 vs. 45 procent (University of Texas). Vsadíte si na triumf Bidena v Texasu s kurzem 3,65?

Co se týká nejvyšší vsazené částky na amerického prezidenta na jednom tiketu, je u Tipsportu vyrovnáno. Své přesvědčení ve výhru jednoho z kandidátů umocnily dva sázkaři na obou stranách tikety za 500 tisíc korun. A zdaleka nejsou sami. Podporu současné hlavě státu vyjádřil v tiketu za 95 tisíc také sázkař Kiwi888. Zkasíruje 178 600 Kč?

Aktuální kurzy
Aktuální kurzy | Foto: Komerční sdělení

"Pro nás bookmakery jsou politické událostí profesně velkou výzvou. Zvlášť v případě amerického prezidenta, když jsme po senzačním vítězství Donalda Trumpu v roce 2016 vyplatili sázkařům téměř 14 milionů korun. Tehdy to byla těžká porážka demokratů a bookmakerů," uznává dnes již s úsměvem Pavol Boško. Kurzy reagují na mnoho faktorů, nejen na výši sázek. Bookmakeři sledují průzkumy veřejného mínění, vyjádření politologů v médiích po celém světě, ale sledují i celosvětový vývoj kurzů u sázkových kanceláří. Budou přesto Demokraté a bookmakeři počítat ztráty za Donalda Trumpu i podruhé?

Necháte se inspirovat?

Založte si účet u Tipsportu a získejte vstupní bonus 50 000 Kč! Navíc dostanete zcela zdarma 150 Kč na své první sázky!

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy