Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Prezidentské volby v USA: Jak je vidí sázkaři a bookmakeři?

27. 10. 2020 14:24
Blížící se volba nejmocnějšího muže planety, prezidenta USA, rozděluje Ameriku a sleduje ji celý svět. Možná překvapivě je velkým tématem i pro sázkaře a bookmakery Tipsportu, kteří jinak žijí sportovními zápasy. A nejzajímavější na tom je fakt, že na jméně vítěze se sázkaři s bookmakery neshodnou.
Prezidentské volby v USA 2020
Prezidentské volby v USA 2020 | Foto: Komerční sdělení

Prozkoumejte rozšířenou kurzovou nabídku a vsaďte si na vítězství Donalda Trumpa nebo Joe Bidena v jednotlivých státech. Sázejte v průběhu voleb i po jejich skončení v LIVE sázkách! Získejte navíc 150 Kč zdarma pro nové hráče!

Přestože průzkumy, analýzy i kurzy zatím dávají větší šance na zvolení Joe Bidenovi (kurz na zvolení prezidentem 1,59:1), sázkaři Tipsportu mají celkem jasno, že v čele Ameriky stane na další čtyři roky Donald Trump. Na jeho zvolení vsadili již více než 44 milionů korun! To konkuruje u Tipsportu, české jedničky kurzového sázení, sázkám na velká sportovní utkání. Možná věří v opakování situace z roku 2016, kdy Trump zvítězil z pozice outsidera nad Hillary Clintonovou (tehdy měl ještě v předvečer volby kurz 4:1, aktuální kurz na jeho zvolení u Tipsportu je 2,18:1) a sázkaři na svých tipech vydělali. "Současná situace je ale jiná, což je vidět z vypsaných kurzů. Trumpovi nic nehraje do not. Má za sebou rozporuplné čtyři roky vlády v Bílém domě, a o body ho připravila i epidemie koronaviru s dopady na zdraví obyvatel a ekonomiku USA. Zároveň se Spojené státy ocitly i ve společenské krizi," míní Pavol Boško. Přesto na "favorita" Joe Bidena u Tipsportu lidé zatím vsadili "jen" přes 16 milionů korun.

Graf vývoje kurzů
Graf vývoje kurzů | Foto: Komerční sdělení

Tradiční baštou republikánů je Texas. Že by zde po 44 letech vyhrál demokrat? Devět dní před volbami některé predikce ukazují remízu (project 538) nebo se dokonce přiklánějí k Bidenovi 48 vs. 45 procent (University of Texas). Vsadíte si na triumf Bidena v Texasu s kurzem 3,65?

Co se týká nejvyšší vsazené částky na amerického prezidenta na jednom tiketu, je u Tipsportu vyrovnáno. Své přesvědčení ve výhru jednoho z kandidátů umocnily dva sázkaři na obou stranách tikety za 500 tisíc korun. A zdaleka nejsou sami. Podporu současné hlavě státu vyjádřil v tiketu za 95 tisíc také sázkař Kiwi888. Zkasíruje 178 600 Kč?

Aktuální kurzy
Aktuální kurzy | Foto: Komerční sdělení

"Pro nás bookmakery jsou politické událostí profesně velkou výzvou. Zvlášť v případě amerického prezidenta, když jsme po senzačním vítězství Donalda Trumpu v roce 2016 vyplatili sázkařům téměř 14 milionů korun. Tehdy to byla těžká porážka demokratů a bookmakerů," uznává dnes již s úsměvem Pavol Boško. Kurzy reagují na mnoho faktorů, nejen na výši sázek. Bookmakeři sledují průzkumy veřejného mínění, vyjádření politologů v médiích po celém světě, ale sledují i celosvětový vývoj kurzů u sázkových kanceláří. Budou přesto Demokraté a bookmakeři počítat ztráty za Donalda Trumpu i podruhé?

Necháte se inspirovat?

Založte si účet u Tipsportu a získejte vstupní bonus 50 000 Kč! Navíc dostanete zcela zdarma 150 Kč na své první sázky!

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy