Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Trendy v designu oken a stínicí techniky pro rok 2021

8. 12. 2020 9:11
Doba, kdy okna plnila ryze praktickou funkci, je dávno pryč. Zákazníci si rovněž přejí, aby okna dokonale ladila s exteriérem či interiérem a vypadala moderně. A to je důvod, proč při výběru čím dál více dbají na estetickou stránku věci a stylový design.
Trendy v designu oken a stínicí techniky pro rok 2021
Trendy v designu oken a stínicí techniky pro rok 2021 | Foto: Isotra

To nahrává výrobcům, kteří lákají na unikátní dekory, smart technologie a atraktivní provedení. Nahlédněte pod pokličku trendy materiálů, barev a technologií moderních oken pro rok 2021.

Podle předpovědi interiérových designerů se má za to, že rok 2021 se ponese ve znamení přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen či sklo, a jejich kombinací v čistém a jednoduchém designu. Důraz bude kladen také na technologické novinky, jejichž uvedení na trh často ovlivnila či uspíšila současná situace okolo pandemie COVID-19.

První místo si stále drží plastová okna a elegantní dekóry imitující kovy i dřevo

Co se materiálu pro výrobu oken týče, první příčku si stále drží plast. Ten má nespornou výhodu zejména ve srovnání poměru ceny a kvality. Zákazníci získají okna, která zaručují vynikající tepelnou a zvukovou izolaci, a zároveň mohou ušetřit. Oproti dřevěným oknům je jejich cena asi o 30 % nižší. Kromě ceny je lákavá také variabilita provedení a pestrost nejrůznějších designových variant a dekorů.

S plastovými okny bývá často spojována bílá barva. V dnešní době si však zákazníci mohou vybrat z široké škály vzorků, které věrně imitují nejrůznější materiály - kov, dřevo a další. Trendem pro rok 2020 a 2021 jsou především přírodní materiály v interiéru, což je důvod, proč lidé čím dál více volí právě dřevěné dekory. Zákazník tak má jistotu, že si může vybrat odstín, který bude skvěle ladit s nábytkem či podlahou.

Velkou předností plastových oken je také skutečnost, že každá jejich strana může mít jinou barvu. Tato varianta je velmi často využívaná hlavně u rodinných domů a bytů, kdy z vnější strany jsou okna a dveře v bílé barvě nebo a v interiéru je dekor v imitaci přírodních dřevin.

Na základě těchto výhod poptávka po plastových oknech neustále roste - své o tom ví i firma PRAMOS, která se na výrobu a prodej plastových oken specializuje více než 25 let. Podle jejích zástupců letos zájem výrazně stoupl, a také očekávají, že tento trend přetrvá i další rok.

Výroba oken
Výroba oken | Foto: Pramos

Stínící technika hraje prim

Popularita stoupá nejen u plastových oken, ale také u technologických novinek. Lidé chtějí mít doma moderní techniku, která udělá jejich bydlení ještě pohodlnější - a u oken to není výjimkou. Trendem současné doby je stínicí technika. V České republice je lídrem na trhu firma ISOTRA, která nabízí pestré portfolio zahrnující žaluzie, rolety, markýzy, pergoly, plisse či japonské stěny.

Stínící technika
Stínící technika | Foto: Isotra

Stínicí technika je oblíbená zejména díky své praktičnosti - například venkovní žaluzie pomohou udržet v interiéru příjemnou teplotu a zabraňují teplotním ztrátám, zvýšit ochranu domu a majetku nebo utlumit zvuk zvenčí. U látkových rolet však stále zůstává v popředí design. Stejně jako u plastových oken, i stínicí technika nabízí mnoho barevných odstínů, ze kterých si zákazník může vybrat. Díky tomu může skvěle sladit okenní dekor s barvou interiérového stínění.

Stínící technika
Stínící technika | Foto: Isotra

Tam, kam se žaluzie nehodí, lze využít plisse. Jedná se o skládanou látkovou žaluzii, která lze využít pro atypická, koupelnová či střešní okna. Materiál totiž bez problému zvládá občasné rosení i přehřívání oken.

Stínící technika
Stínící technika | Foto: Isotra

Je tu ovšem i tlak na vývoj nových a lepší materiálů, které zajistí vyšší energetické úspory. Mnoho lidí proto neváhá pořídit si stínicí techniku právě na podzim nebo zimu. Nové žaluzie jim zajistí více soukromí, zpestří dosavadní interiér a zabrání chladnému průvanu.

Francouzská okna (sliding portály) jako příklad indoor-outdoor living

Další trend, který nepochybně přetrvá i do roku 2021, je indoor-outdoor living. Lidé chtějí být co nejblíže přírodě, a proto s oblibou staví například zimní zahrady, balkony, prosklené terasy nebo verandy, které jim toto přání splní. Do těchto prostorů se pak skvěle hodí posuvné dveře nebo HS portály, jež tento trend podtrhnou.

Špičková francouzská okna, jak se také posuvné dveře a HS portály nazývají, nabízí také firma PRAMOS, která patří mezi nejvýznamnější výrobce plastových oken a dveří v České republice. Tato okna jsou oblíbená zejména díky tomu, že dokonale prosvětlí interiér a zároveň splňují náročné požadavky nízkoenergetického bydlení. I přes velký formát zasklení se sliding portály ovládají s maximální lehkostí a přesností. Ani u této varianty nechybí možnost vybrat si vlastní dekor, který bude dokonale ladit se zbytkem prostoru. A samozřejmě i u těchto velkých skleněných ploch lze využít výše zmíněné stínění, které dodá celému systému moderní look. Inspirujte se venkovními roletami ISOTRA.

Francouzská okna
Francouzská okna | Foto: Isotra

Lidé touží po atraktivním bydlení, které bude působit útulně, ale zároveň moderně. Trendy v podobě dřevěných okenních dekorů, velkých francouzských oken a smart stínicí technikou budou nepochybně prodchnuty celým rokem 2021.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy