Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Trápí vás v zimě suchý vzduch? Vyzbrojte se zvlhčovačem!

komerční článek
4. 12. 2020 16:01
Až 90 % času trávíme v budovách, proto je důležité dbát na správné ovzduší v místnostech. V zimních měsících je otázka zdravého vzduchu ještě palčivější, jelikož se méně větrá, a navíc chladný vzduch proudící zvenčí pojme méně vlhkosti, než teplý. Vše zpečetí zapnuté topení. Situaci naštěstí může zachránit zvlhčovač vzduchu kombinovaný s čističkou.
Technologie Dyson Air Multiplier promíchává pročištěný zvlhčený vzduch, který poté cirkuluje po místnosti.
Technologie Dyson Air Multiplier promíchává pročištěný zvlhčený vzduch, který poté cirkuluje po místnosti. | Foto: komerční článek

Abyste měli doma kvalitní ovzduší, je důležité se zaměřit nejen na správnou teplotu a čistotu vzduchu, ale také na optimální vlhkost, která se pohybuje okolo 50 %. Pokud klesne pod 40 %, je již vzduch považován za suchý. V přetopené domácnosti tato hodnota může dosahovat dokonce pouhých 20 %.

Jak nám suchý vzduch škodí?

Přesušený vzduch během topné sezóny škodí tělu v mnoha směrech, obzvláště citliví jsou na něj alergici a děti. Nedostatečné zvlhčení dýchacích sliznic dráždí ke kašli a může snižovat obranyschopnost organismu. Pokud již onemocnění dýchacích cest propukne, je zvýšení vlhkosti vzduchu důležitou součástí léčebného procesu, protože podporuje vykašlávání a uvolňuje hlen. Pobyt ve vytápěných prostorách se suchým vzduchem může nadměrně narušovat i tvorbu slzného filmu a dráždit oči, navíc škodí také vlasům a pokožce.

Sledujte kvalitu vzduchu, který dýcháte, pomocí aplikace Dyson Link.
Sledujte kvalitu vzduchu, který dýcháte, pomocí aplikace Dyson Link. | Foto: komerční článek

Vysoká vlhkost je líhní plísní i roztočů

Dříve lidé zvlhčovali suchý vzduch rozprostíráním mokrých ručníků v místnosti nebo zavěšováním nádob s vodou na radiátory. Tímto způsobem ovšem nelze vlhkost ovzduší regulovat a může docházet k opačnému extrému - přílišné vlhkosti. Pokud v domácnosti přesáhne 65 %, hrozí riziko vzniku plísní, navíc je vlhké prostředí líhní pro roztoče.

Řešením je čistička vzduchu kombinovaná se zvlhčovačem

Nejlepší řešení představují inteligentní zvlhčovače vzduchu, jež dokážou přesně regulovat vlhkost a držet ji v optimální výši. Unikátní přístroj Dyson Pure Humidify+Cool v sobě navíc kombinuje také ventilátor a čističku vzduchu, takže zároveň zbaví ovzduší nebezpečných škodlivin v podobě prachu, bakterií, roztočů, plísní a dalších nečistot. Má uzavřený 360° filtrační systém a kombinuje aktivní uhlíkový filtr, který odstraňuje plyny a zápach, a zapečetěný HEPA filtr, zachycující 99,95 % ultrajemných částic o velikosti pouhých 0,1 mikrometru. Inteligentní senzory automaticky detekují vzdušné částice a plyny i úrovně teploty a vlhkosti, takže máte přehled o kvalitě vzduchu - a můžete ji prostřednictvím aplikace ve smartphonu kontrolovat odkudkoliv. Díky efektivnímu vodnímu systému a pětilitrové nádrži na vodu dokáže až k 36 hodin hygienicky zvlhčovat vzduch bez nutnosti pravidelného doplňování vody. Dyson Pure Humidify+Cool pořídíte za 19 990 Kč na www.dyson.cz.

Čistička vzduchu Dyson Pure Humidify+Cool zajistí kromě čistého vzduchu i správnou vlhkost, což ocení uživatelé především v zimě.
Čistička vzduchu Dyson Pure Humidify+Cool zajistí kromě čistého vzduchu i správnou vlhkost, což ocení uživatelé především v zimě. | Foto: komerční článek
 

Právě se děje

Další zprávy