Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu

komerční článek
5. 11. 2020 8:28
Firmy nebo organizace mohou jednoduše testovat své zaměstnance a snadno tak odhalit infikované osoby. Náklady na testy lze odečíst z daní.
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu | Foto: komerční článek

Současná pandemie koronaviru představuje kromě zdravotního rizika pro nakažené také ekonomické ztráty a personální problémy pro celou řadu podniků a organizací. Zejména výrobní firmy se musejí potýkat s větší nemocností zaměstnanců i vyšším rizikem jejich nakažení na pracovišti. Nemoc se nevyhýbá ani sportovním klubům nebo třeba domovům pro seniory.

Právě ve firmách a nejrůznějších organizacích, kde se potkává více lidí, mohou pomáhat antigenní testy nákazy virem covid-19, které v Česku dodává společnost HCP medipro. Jejich hlavní výhodou je především rychlost a přesnost. "Antigenní test pracuje velmi rychle, vzorek totiž není nutné posílat do specializované laboratoře. Test provádí třeba závodní lékař nebo proškolená osoba a výsledek je znám už do patnácti minut, popisuje výhody rychlotestů Martina Finkousová, produktová manažerka ze společnosti HCP medipro. A dodává, že testy jsou také při správné aplikaci velmi přesné s výrobcem udávanou senzitivitou 96,17 procenta. Firma si navíc nechává testy přezkoušet v laboratořích, které tyto údaje potvrzují.

K testům nejsou potřeba žádné přístroje

Rychlý test na přítomnost koronaviru může v závislosti na variantě testovací sady probíhat klasicky pomocí stěru vzorku z nosní sliznice. Úplnou novinkou je ale testování ze slin, při němž není potřeba nepříjemné odebírání vzorku z nosohltanu. Výsledek testu pak za chvíli po provedení několika úkonů ukáže jednoduchý indikátor na testovací kazetce.

Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu | Foto: komerční článek

K rychlotestům, které HCP medipro dodává, nejsou nutné žádné další přístroje. "Testy přitom stojí jen asi desetinu částky, kterou musejí samoplátci zaplatit při běžném PCR testu v nemocnicích," doplnila Martina Finkousová. Důležité je ovšem správné zacílení testu ideálně na osoby s příznaky nemoci, protože antigenní test na rozdíl od "laboratorního" PCR testu pracuje pouze s bílkovinami ve vzorku, které přítomnost covid-19 indikují.

Náklady na testy lze odečíst od daňového základu

Velkou výhodou antigenních testů je kromě rychlosti samotného testování i jejich široká dostupnost. Dodavatelé, jako je právě společnost HCP medipro, mohou ihned poskytnout testovací sady v objemu statisíců kusů. Podle vyjádření ministryně financí by navíc měly být náklady na testy daňově uznatelné a firmy si je mohou odečíst od daňového základu.

Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu | Foto: komerční článek

Firmy mohou testovat zaměstnance na denní bázi

Díky rychlým a levným testům na přítomnost viru covid-19 mohou firmy a organizace testovat své zaměstnance nebo klienty klidně i na denní bázi a významně tak snížit riziko rozšíření nemoci. Nabídku testů formy HCP medipro navíc brzy doplní také nové varianty antigenních testů, které v jednom kroku detekují přítomnost jak koronaviru, tak chřipky, a tedy umožní přesnější diagnózu příčiny onemocnění

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy