Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu

komerční článek
5. 11. 2020 8:28
Firmy nebo organizace mohou jednoduše testovat své zaměstnance a snadno tak odhalit infikované osoby. Náklady na testy lze odečíst z daní.
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu | Foto: komerční článek

Současná pandemie koronaviru představuje kromě zdravotního rizika pro nakažené také ekonomické ztráty a personální problémy pro celou řadu podniků a organizací. Zejména výrobní firmy se musejí potýkat s větší nemocností zaměstnanců i vyšším rizikem jejich nakažení na pracovišti. Nemoc se nevyhýbá ani sportovním klubům nebo třeba domovům pro seniory.

Právě ve firmách a nejrůznějších organizacích, kde se potkává více lidí, mohou pomáhat antigenní testy nákazy virem covid-19, které v Česku dodává společnost HCP medipro. Jejich hlavní výhodou je především rychlost a přesnost. "Antigenní test pracuje velmi rychle, vzorek totiž není nutné posílat do specializované laboratoře. Test provádí třeba závodní lékař nebo proškolená osoba a výsledek je znám už do patnácti minut, popisuje výhody rychlotestů Martina Finkousová, produktová manažerka ze společnosti HCP medipro. A dodává, že testy jsou také při správné aplikaci velmi přesné s výrobcem udávanou senzitivitou 96,17 procenta. Firma si navíc nechává testy přezkoušet v laboratořích, které tyto údaje potvrzují.

K testům nejsou potřeba žádné přístroje

Rychlý test na přítomnost koronaviru může v závislosti na variantě testovací sady probíhat klasicky pomocí stěru vzorku z nosní sliznice. Úplnou novinkou je ale testování ze slin, při němž není potřeba nepříjemné odebírání vzorku z nosohltanu. Výsledek testu pak za chvíli po provedení několika úkonů ukáže jednoduchý indikátor na testovací kazetce.

Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu | Foto: komerční článek

K rychlotestům, které HCP medipro dodává, nejsou nutné žádné další přístroje. "Testy přitom stojí jen asi desetinu částky, kterou musejí samoplátci zaplatit při běžném PCR testu v nemocnicích," doplnila Martina Finkousová. Důležité je ovšem správné zacílení testu ideálně na osoby s příznaky nemoci, protože antigenní test na rozdíl od "laboratorního" PCR testu pracuje pouze s bílkovinami ve vzorku, které přítomnost covid-19 indikují.

Náklady na testy lze odečíst od daňového základu

Velkou výhodou antigenních testů je kromě rychlosti samotného testování i jejich široká dostupnost. Dodavatelé, jako je právě společnost HCP medipro, mohou ihned poskytnout testovací sady v objemu statisíců kusů. Podle vyjádření ministryně financí by navíc měly být náklady na testy daňově uznatelné a firmy si je mohou odečíst od daňového základu.

Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu
Testy na covid-19 od HCP medipro ukážou výsledek do 15 minut a stojí desetinu | Foto: komerční článek

Firmy mohou testovat zaměstnance na denní bázi

Díky rychlým a levným testům na přítomnost viru covid-19 mohou firmy a organizace testovat své zaměstnance nebo klienty klidně i na denní bázi a významně tak snížit riziko rozšíření nemoci. Nabídku testů formy HCP medipro navíc brzy doplní také nové varianty antigenních testů, které v jednom kroku detekují přítomnost jak koronaviru, tak chřipky, a tedy umožní přesnější diagnózu příčiny onemocnění

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy