Kam vyrazit do Řecka? Objevte nádherné pláže na Santorini, Lefkadě a Kefalonii

BeNative BeNative - za podpory: CK Blue Style
14. 7. 2023 10:00
Řecko je v letních měsících jednou z turisticky nejoblíbenějších destinací. Kombinuje totiž tradiční kulturu, nádherné pláže, příjemnou atmosféru i nespočet možností vyžití. Jenže tím také vyvolává u mnohých dilema, který z ostrovů si vybrat. V takovém případě je dobré vsadit na jistotu. Tou jsou tři atraktivní cíle, které by žádný cestovatel neměl minout.

Romantické Santorini

Bílé domky, kostelíky s modrými kupolemi, pestrobarevné květiny, romantická atmosféra a malebná hornatá příroda svádějící k procházkám i pěším túrám. To vše jsou charakteristické znaky ostrova, jejž si zamilovaly i celebrity a často snímky sdílejí na svých sociálních sítích. Konkrétně si ostrov oblíbili třeba Leoš Mareš s manželkou Monikou, modelka Andrea Verešová, ale také zahraniční hvězdy, jako je Brad Pitt, Jennifer Aniston či Lady Gaga. Santorini nebo také Théra by rozhodně při návštěvě Řecka měla být na pomyslných prvních místech. Návštěvníci tu najdou především překrásné pláže, útulné hotely s dechberoucími výhledy, starověké památky a unikátní krajinu.

Turisty uchvacuje především kontrast tmavých sopečných útesů s čistě bílými domky či kostelíky s optimistickými modrými kupolemi. Nadšení bývají i ze zdejších pláží. Ta v letovisku Kamari je dlouhá zhruba dva kilometry a tvoří ji černý písek a drobné lávové kamínky.

"Na Santorini spíše najdete ubytování typu studií a apartmánů nebo menších hotelů se snídaní či s polopenzí. Doporučuji zejména hotel Alexandra v Kamari blízko nádherné pláže s pozvolným vstupem do moře," říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Na své si na Santorini přijdou i milovníci historických památek. Jedno z nejkrásnějších městeček ostrova leží na jeho severozápadním výběžku. Oia okouzlí úzkými dlážděnými uličkami, malými bílými domky s modrými dveřmi a okenními rámy, barevnými kupolemi kostelů. Místní západy slunce jsou téměř legendární a jezdí se sem na ně podívat lidé z celého světa.

Milovníky vína pak osloví vesnice Vothonas, jejíž okolí je známé díky vinařské tradici. Oblíbeným místem k návštěvě je místní Muzeum vína, které se nachází v jeskyni šest metrů pod zemí.

Fotogenická Lefkada

Lefkada je z jónských ostrovů čtvrtým největším a návštěvníkům nabízí kromě tradičních chutných pokrmů i úžasné pláže a omamné přírodní scenérie. Vyrazit sem lze jak za odpočinkem, tak za poznáním a dobrodružstvím.

Stejnojmenné hlavní město s živou atmosférou skrývá ve svých uličkách barevné domky, skvělé restaurace a kavárny, ale také přístav, kostely a celou řadu obchodů. Nadšence do gastronomie zaujme Syvros a místní muzeum olivového oleje, kde se dozvědí vše o jeho výrobě a o produktech z něj.

Milovníky přírody zaujmou jistě i vodopády Nidri, alabastrová jeskyně nebo mys Doukato se stejnojmenným majákem, z něhož si je možné vychutnat úchvatné výhledy. Moře je tu průzračně čisté a má úžasně jasně modrou barvu.

Pobřeží tohoto malebného řeckého ostrova měří více než sto kilometrů. Jeho součástí je spousta velkých i menších romantických pláží s jemným světlým pískem nebo oblázky. Pláž Gyra navíc lemují i větrné mlýny.

"Lefkada je proslulá svými nádhernými písčitými plážemi. Mezi nejpopulárnější patří Egremni, které se někdy přezdívá Karibik Středozemního moře. Oblíbená je také pláž Milos nebo Agios Ioannis, kde díky příznivým povětrnostním podmínkám můžete surfovat na mořských vlnách," uvádí Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Privátní Kefalonie

Kdo hledá spíše klidnější dovolenou, může zvolit ostrov Kefalonie. Cestovní kanceláře sem dlouho pořádaly pouze jednodenní výlety, ani dnes se tu hotely "nemačkají" jeden na druhý. Přeplněné pláže tu rozhodně nenajdete, i na těch nejrušnějších, které se nacházejí v letoviscích Skala a Lassi, se zatím žádné davy turistů nevyskytují.

"Pro cestování po ostrově se vyplatí vypůjčit si automobil a prozkoumat ostrov po vlastní ose. Určitě doporučuji vyrazit na pláž Myrtos, která patří k nejkrásnějším z celého světa. Tvoří ji bílé oblázky, jež z dálky vypadají jako písek. Je obklopena útesy, které jsou porostlé zelenou vegetací," doporučuje Lenka Pátek z CK Blue Style.

Právě pláže jsou velkým místním lákadlem, oblíbená je třeba pláž Xi s červeným pískem a bílými skalami s obsahem léčivého jílu. Jak se sem červený písek dostal, nikdo neví. Další populární pláží je již zmíněný Myrtos s azurovým mořem, který je asi nejznámější a nejfotografovanější místní pláží.

Kdo má rád přírodu, ten by si jistě neměl nechat ujít návštěvu jeskyně Mellisani, kde průzračná a krásně modrá voda v kombinaci se slunečními paprsky tvoří nezaměnitelnou atmosféru. Milovníci gastronomie si zase přijdou na své v přístavním městě Argostoli s krásnou přístavní promenádou, řadou obchodů a skvělých kaváren i taveren.

A pokud by snad celá Kefalonie na strávení dovolené nestačila, poblíž se nachází i ostrov Ithaka, který se proslavil především díky Homérovu eposu o králi Odysseovi, jehož sochu lze najít v hlavním městě Vathy.

 

Právě se děje

Další zprávy