








Ještě před deseti lety stáli v garáži u staré pece a snažili se přijít na to, jak upéct croissant, který by chutnal stejně jako ten z francouzské pekárny. Dnes mají Vilém Ráček a Tomáš Kadlec pod značkou William & Thomas sedm pekáren, zaměstnávají 130 lidí a jejich pečivo voní nejen Brnem, ale i Prahou .






Kolumbijec odsouzený za žhářský útok v garážích pražského dopravního podniku (DPP) čelí exekuci. Ani po 11 měsících za mřížemi totiž nezaplatil podniku škodu 115.000 korun.



Průmyslový areál patřící v Číně automobilce BYD se zahalil do hustého černého dýmu. Požár ale nakonec nezasáhl výrobu elektrických a plug-in hybridních automobilů, které se dovážejí také na český trh.






Francouzské úřady dnes zadržely a vzaly do vazby pět osob, včetně jedné ženy, v souvislosti se čtvrtečním únosem místní soudkyně a její matky u Grenoblu. Agentuře AFP to sdělila prokuratura v Lyonu. Ženy byly v pátek nalezeny zraněné a svázané v garáži v obci Bourg-les-Valence.



Městský soud v Brně dvěma brněnským strážníkům udělil pokutu 100 tisíc korun a zákaz činnosti na čtyři roky. Trest dostali kvůli předloňskému úmrtí muže, kterého při vjezdu do podzemních garáží zabil osobní vůz. Strážníci s mužem předtím komunikovali, ale nechali ho na místě, přestože byl silně opilý. S verdiktem soudu ale nesouhlasí a podali odpor.