reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Systém Ytong vyřeší vaši stavbu do detailu

Foto: Ytong
Stavební systém Ytong je známý jako rychlé a snadné řešení výstavby. Oblíbený je také pro svou snadnou tvarovatelnost, díky níž je minimum stavebního odpadu i u tvarově atypických projektů. Systémové stavění s Ytongem však znamená mnohem širší možnosti, jak stavět efektivně a bez rizika.

Ytong představuje kompletní řešení stavby - kromě tvárnic a překladů jsou to díly pro výstavbu stropu, střechy, schodů. Tyto masivní prvky přispívají k vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem, navíc zvyšují celkový komfort bydlení. Ve stropě je možné vést například instalace a střecha zabraňuje letnímu přehřívání. Schodištní díly výrobce dodává připravené na míru podle projektové dokumentace. Tepelně izolační řada je určena pro jednovrstvé zdění bez zateplování, a to i u nízkoenergetických a pasivních domů.

Kvalitu stavby tvoří vyřešené detaily

Systém Ytong je neustále doplňován o další prvky, které minimalizují rizika tepelných mostů a vznik kritických míst. Jedním z inovativních prvků je sloupová tvárnice. Jak už sám název napovídá, umožní jednoduché vytvoření pilířů. Dalším využitím může být zvýšení únosnosti a stability stěn, přenos horizontálních tlaků nebo vytvoření svislého instalačního kanálu.

Výrobce také reagoval na poptávku současných investorů, u nichž se již stalo standardem instalování venkovních žaluzií. Systém tedy doplnil o žaluziový kastlík, který je plně kompatibilní s celým systémem a je vhodný pro většinu venkovních žaluzií na našem trhu. Vyrábí se z Purenitu, který je voděodolný, trvanlivý a neobsahuje škodlivé chemické látky. Jeho vlastnosti oceníte u nízkoenergetické a pasivní výstavby - umožňuje provést detail bez tepelných mostů. 

Do systému, který se do nedávna prezentoval heslem "od sklepa po střechu" přibyl také komín. Nyní se tedy dá říci, že s Ytongem můžete stavět od samotných základů - do systému letos přibyde i speciální řada zakládacích tvárnic - a skončit komínovým systémem.

Ytong nabízí řešení i pro povrchové úpravy

Pro perfektní výsledek výstavby do systému přibyly i novinky, které slouží k povrchovým úpravám a byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem. Vnější lehčená omítka zajistí ochranu stěny i při dlouhodobém střídání teplot a vlhkostních poměrů a napomáhá celkové kvalitě provedení stavby, u níž je minimalizováno riziko prasklin a vytvořeny podmínky pro dlouhou životnost.

Pro vnitřní úpravy Ytong vyvinul lehčenou vnitřní omítku a hlazenou vnitřní stěrku. Vnitřní vápenocementová omítka umožní díky své zrnitosti 0,5 mm vytvářet velmi hladké povrchy. Je mimořádně prodyšná a urychluje tak vysychání stavby, zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěny i celkovou tepelnou pohodu. Vyniká také velkou vydatností, malou spotřebou a jednoduchou aplikací bez penetrace. Pomáhá tak k celkovému zrychlení povrchových úprav v interiéru.

Vnitřní stěrka, vyztužená vlákny, umožní vytvářet mimořádně hladké povrchy a pro docílení extra hladkého efektu je možná finální úprava broušením. Je rovněž vysoce prodyšná, pohlcuje vodní páru a tím reguluje vzdušnou vlhkost. Díky alkalickému složení znemožňuje rozvoj plísní a řas. Další výhodou je, že snadno opravitelná po poškození či úpravách interiéru.

Dodavatel jako partner při výstavbě

Systém Ytong nabízí také široké možnosti poradenských služeb. Rozhodnout se pro jednoho dodavatele je nejen úsporou vašeho času a zárukou kvalitního výsledku. Získáte také podporu ve všech krocích od plánů až po samotnou realizaci.

autor: Ytong | 9. 3. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama