reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Studium na vysoké škole není zdaleka všechno aneb samotným studiem to dobré teprve začíná

Foto: Unicorn College
Při hledání kvalitní vysoké školy se zaměřte nejen na vyučované předměty a jejich kvalitu. Stále víc aktuální jsou oblasti, které výuku rozšiřují.

Výběr vysoké školy. Pro někoho skoro formální záležitost, protože kdo ví, co bude za deset nebo dvacet let. Pro většinu budoucích studentů však jde o dlouhodobé a významné rozhodnutí. Stále víc lidí si pokládá otázky: Budu studovat jen pro diplom? Jak uplatním znalosti v praxi? Co získám navíc? A jak vlastně budou vypadat první roky po dokončení studia?

Personalisté zmiňují jasný trend, kdy čerství absolventi ve svém CV uvádějí nejrůznější praxe nebo dílčí pracovní zkušeností získané již v průběhu studia. Většina kvalitních vysokých škol si toto uvědomuje a nabízí rozličné možnosti a aktivity související s dalším rozvojem v rámci studia.

Na první pohled platí velké školy, velké možnosti. Ale co ty menší? Jak ty obstojí a co mohou nabídnout?

Doc. Václav Vacek z Unicorn College říká "Našim studentům dokážeme, v rámci spolupráce s Unicorn Research Centre, nabídnout špičkové možnosti praxí ať z pohledu prestiže a získaných znalostí, ale také ve smyslu finančního ohodnocení nebo navázání atraktivních kontaktů". Důkazem tohoto tvrzení je potom spolupráce na dlouhodobém projektu pro organizaci CERN, kde mimo studentů z Oxfordu i Cambridge figurují i ti z Unicorn College. Ale nejde jen o jeden špičkový zahraniční projekt. Úspěšně se rozvíjejí například projekty v atraktivní oblasti Internetu věcí (IoT).

Studenti jsou tak seznámeni nejen s klasickými tématy výuky, ale získávají praktické zkušenosti s fungováním týmu, běžným řízením projektů i rozhodováním v podnikatelském prostředí. To, že tento způsob funguje dokazují i příběhy mnohých absolventů, kteří po dokončení studia rychle začali fungovat jako kvalifikovaní odborníci nebo založili své vlastní úspěšné společnosti.

Pokud si nechcete studium jen "odsedět", zajímá vás oblast IT nebo ekonomie a máte chuť pro svůj další život udělat něco navíc, ještě stále není pozdě. Přihlášky pro letošní akademický rok můžete zaslat na Unicorn College i v průběhu celého září.

autor: | 5. 9. 2017

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama