reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Středoškoláci si už podruhé vyzkouší podnikání v praxi

Před rokem proběhl první ročník Soutěž a Podnikej. Tento projekt se zaměřuje na studenty středních škol z celé České republiky, kteří mají zájem pracovat na svých nápadech a nastartovat tak své podnikaní.

Soutěž vznikla jako myšlenka dvojice podnikatelů Martina Vítka a Davida Friedla, kteří by rádi změnili to, jak mladí lidé vnímají podnikání. Dělají to tak, že jim dají šanci na projektech pracovat za podpory zkušených mentorů a zároveň v konkurenčním prostředí ostatních studentů.

"Soutěžícím chceme ukázat, že mohou v životě pracovat na svých nápadech a přitom se rozvíjet. Od nás získají podporu v podobě mentorů, porotců z prestižních firem a ocenění," komentuje Martin Vítek podstatu založení Soutěž a Podnikej.

Minulý rok bylo osloveno přes 650 škol. 116 týmů se přihlásilo a z toho se 27 z nich podařilo probojovat až do regionálních finále. Nejpracovitější týmy se probojovaly přes regionální finále až k celorepublikové porotě. První ročník vyhrála Anna Suková se svým projektem "Hračky s příběhem". Jednou z mnoha cen za první místo byla cesta do Chicaga, kam se Anna podívala na konci června.

Princip soutěže je postaven na Lean Startup metodice, která pracuje s nízkonákladovým přístupem k ověření a nastartování podnikatelského nápadu. Soutěžící na základě úkolů a pomoci mentora vypracují minimální funkční produkt, který odprezentují regionální a později celorepublikové porotě.

Ve druhém ročníku se soutěžící mohou těšit na vylepšenou metodiku, mentory a prestižní partnery - KPMG Česká republika, SparkTECH a Nadace Tomáše Bati. K nim se přidají desítky mediálních, regionálních a soukromých partnerů.

Nadační fond Vzdělávání a Podnikání

Podhoubí pro podnikání vzniká už na základních školách a roste napříč ostatními úrovněmi vzdělávání. A právě proto Soutěž a Podnikej vytvořilo silnou trojici spolu s projektem iKid od KMPG a Podnikni To!. Vznikl tak Nadační Fond Vzdělávání a Podnikání, který pokrývá veškeré studenstvo.

Projekt iKid od KMPG se zaměřuje na studenty základních škol a projekt Podnikni To! zase na univerzity. Společným cílem je podpora a rozvoj kreativity, kritického myšlení a praktického vzdělávání budoucí české generace podnikatelů. Ti se schovávají právě na místech, na které se zaměřuje nově vzniklý Nadační fond.

Druhý rok již otevřel své brány

Druhý ročník Soutěž a Podnikej odstartoval v září spuštěním registrace. Studenti se mohou přihlásit do 4. října a to na webových stránkách soutěže.

"Těšíme se na nové tváře a nové nápady. Věříme, že zájem zůstane stejně intenzivní jako v prvním ročníku a za pár měsíců později budeme světu představovat nové nápady našich soutěžících," dodává na závěr David Friedl, spoluzakladatel Soutěž a Podnikej.

autor: komerční článek | 21. 9. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama