Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Staňte se na chvíli rumovým „blend-masterem“ !

25. 6. 2019 12:01
Rum - fenomén dnešní doby si stále zachovává velkou popularitu. Patříte i vy do stále se rozšiřující skupiny jeho milovníků, kteří nejsou jeho pouhými konzumenty, ale chtějí se o něm dozvídat stále něco nového? Vyzkoušejte velice oblíbené rumové degustace, které uspokojí i nejnáročnější zákazníky.
Foto: Komerční sdělení

Rumový bar La Casa de la Havana vieja v Opatovické ulici 28 na Praze 1 je již řadu let znám pro zážitkové degustace rumů, ale i jiných destilátů. Můžete si zde užít výklad a ochutnávku rumů na nejrůznější témata, například pro začátečníky "Úvod do světa rumů" nebo pro náročnější pijáky "Retrospektivní cestu po Karibiku" či "Agricole rumy" a další.

Pokud jste se těchto degustací již zúčastnili, pak se z vás stávají stále větší odborníci a vaše požadavky na vlastní degustaci logicky rostou. Proto v letošním roce tamní barový tým představil další úroveň zážitkových řízených degustací rumu. Přijďte si užít nové degustace, které jsou pro vás připraveny na následující témata. "Staň se blend-masterem" tedy míchání rumů tak, jak to dělají v destileriích. Její hlavní myšlenkou je, vtáhnout vás ještě blíže k podstatě výroby rumu. A tak si můžete ve skupině nanejvýš 10 osob během 2 hodin vyzkoušet práci master-blenderů, kteří se v rumových destileriích starají o proces míchání a zrání rumů.

Foto: Komerční sdělení

Pro tuto degustaci barový tým Casa Havana zakoupil několik nových soudků, ve kterých si sami "blendují" a nechávají zrát typické směsi rumů, které si budete moci vyzkoušet. Sladší španělský typ rumů nechávají zrát v karpatském bílém dubu, aby zachovali chuťové proporce vyzrálých rumů z této lokality a naopak, v třešňovém sudu se nachází sušší směsi rumů. Netypický soudek z morušového dřeva ukrývá rumy britského typu a bílý evropský dub obsahuje rumy francouzského stylu, tedy "Agricole" rumy.

Můžete se těšit na podrobné vysvětlení charakteristik jednotlivých rumových stylů, které poté ochutnáte. Navíc je pro vás připraveno i několik raritních směsí vytvořených v Casa Havana. Someliér vám představí, jak se k sobě jednotlivé směsi hodí, jak funguje dřevo jednotlivých sudů a vysvětlí vám základní pojmy pro zrání a míchání rumů. Na závěr degustace si namícháte svůj vlastní rumový blend dle svých preferencí, který si sebou odnesete domů. Můžete se tak pochlubit svým přátelům neopakovatelným rumem, který nikde jinde neochutnají.

Přijďte si zahrát na "blend-mastera" a ochutnejte typické směsi rumů přímo ze sudu.

La Casa de la Havana vieja
Opatovická 28, Praha 1
www.casahavana.cz
[email protected]

 

Právě se děje

před 12 minutami

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Zdroj: ČTK
Další zprávy