Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Staňte se na chvíli rumovým „blend-masterem“ !

25. 6. 2019 12:01
Rum - fenomén dnešní doby si stále zachovává velkou popularitu. Patříte i vy do stále se rozšiřující skupiny jeho milovníků, kteří nejsou jeho pouhými konzumenty, ale chtějí se o něm dozvídat stále něco nového? Vyzkoušejte velice oblíbené rumové degustace, které uspokojí i nejnáročnější zákazníky.
Foto: Komerční sdělení

Rumový bar La Casa de la Havana vieja v Opatovické ulici 28 na Praze 1 je již řadu let znám pro zážitkové degustace rumů, ale i jiných destilátů. Můžete si zde užít výklad a ochutnávku rumů na nejrůznější témata, například pro začátečníky "Úvod do světa rumů" nebo pro náročnější pijáky "Retrospektivní cestu po Karibiku" či "Agricole rumy" a další.

Pokud jste se těchto degustací již zúčastnili, pak se z vás stávají stále větší odborníci a vaše požadavky na vlastní degustaci logicky rostou. Proto v letošním roce tamní barový tým představil další úroveň zážitkových řízených degustací rumu. Přijďte si užít nové degustace, které jsou pro vás připraveny na následující témata. "Staň se blend-masterem" tedy míchání rumů tak, jak to dělají v destileriích. Její hlavní myšlenkou je, vtáhnout vás ještě blíže k podstatě výroby rumu. A tak si můžete ve skupině nanejvýš 10 osob během 2 hodin vyzkoušet práci master-blenderů, kteří se v rumových destileriích starají o proces míchání a zrání rumů.

Foto: Komerční sdělení

Pro tuto degustaci barový tým Casa Havana zakoupil několik nových soudků, ve kterých si sami "blendují" a nechávají zrát typické směsi rumů, které si budete moci vyzkoušet. Sladší španělský typ rumů nechávají zrát v karpatském bílém dubu, aby zachovali chuťové proporce vyzrálých rumů z této lokality a naopak, v třešňovém sudu se nachází sušší směsi rumů. Netypický soudek z morušového dřeva ukrývá rumy britského typu a bílý evropský dub obsahuje rumy francouzského stylu, tedy "Agricole" rumy.

Můžete se těšit na podrobné vysvětlení charakteristik jednotlivých rumových stylů, které poté ochutnáte. Navíc je pro vás připraveno i několik raritních směsí vytvořených v Casa Havana. Someliér vám představí, jak se k sobě jednotlivé směsi hodí, jak funguje dřevo jednotlivých sudů a vysvětlí vám základní pojmy pro zrání a míchání rumů. Na závěr degustace si namícháte svůj vlastní rumový blend dle svých preferencí, který si sebou odnesete domů. Můžete se tak pochlubit svým přátelům neopakovatelným rumem, který nikde jinde neochutnají.

Přijďte si zahrát na "blend-mastera" a ochutnejte typické směsi rumů přímo ze sudu.

La Casa de la Havana vieja
Opatovická 28, Praha 1
www.casahavana.cz
[email protected]

 

Právě se děje

před 6 minutami
před 24 minutami

Klíčový svědek v kauze letounů CASA dostane odškodné 312 tisíc korun

Klíčový svědek v kauze letounů CASA Karel Daňhel dostane od Národního bezpečnostního úřadu a ministerstva financí 312 500 korun za odebrání prověrky a zničení profesní kariéry. Původně u soudu žádal o 400 tisíc.

před 42 minutami

Nový Zéland odmítl propustit z vězení Čecha, který pašoval drogy

Novozélandské úřady odmítly žádost českého občana Karla Šroubka o podmínečné propuštění z vězení, kde si odpykává šestiletý trest za pašování drog. Informoval o tom ve středu novozélandský list The New Zealand Herald. Podle výboru, který o podmínečném propuštění rozhoduje, představuje Šroubek nadále příliš velké riziko pro společnost a na svobodu by se teď dostat neměl.

"Má na kontě řadu ilegálních aktivit jak v České republice, tak na Novém Zélandu. Některé jsou spojeny s násilím, jiné s drogami a další s podvody," konstatoval výbor. Poukázal i na Šroubkovo "spojení se zločinci v Česku a s motorkářským gangem Hells Angels na Novém Zélandu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy