Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Společnost Platon Finance a revoluce v kryptoměnách

komerční článek
31. 3. 2021 9:17
Cena a hodnota peněz jsou velmi relativní proměnné. Na jejich existenci má vliv mnoho okolností. Kryptoměny jsou oproti klasickým finančním prostředkům pořád trochu sci-fi, ale zažívají stále větší boom. S novou kryptoměnou přišla před pár lety také česká společnost Platon Finance, která rovněž drží i jedno prvenství.
Foto: Shutterstock.com

S čím jako první přišla na trh, jaké je její hlavní poslání a v čem spočívá úsilí společnosti?

Nestabilita měny

Zamýšleli jste se někdy na tím, jak je cena určité komodity proměnná? Například ceny benzínu neustále kolísají. Ale nejedná se pouze o ceny pohonných hmot, proměnlivé jsou ceny i všeho ostatního. Měna je velice nestálá a snižování hodnoty peněz je něco, co může zlikvidovat celé státy.

Kryptoměny jsou naše budoucnost

Jak ale peníze proměnit v něco, co by bylo smysluplné, neměnné a do čeho by se dalo investovat s vidinou zisku? Odpovědí jsou právě kryptoměny. Jejich cena je definována nabídkou a poptávkou. První kryptoměnou, která vznikla, byl bitcoin. Vznikl v roce 2009, v době, kdy euro procházelo krizí, a díky tomu se začal dostávat do popředí zájmu lidí, kteří hledali nějakou jinou alternativu.

Nový sofistikovaný ekosystém

Společnost, která zavádí nový ekosystém vystavěný na platformě zvané Platon Life, se jmenuje Platon Finance. Její vizí je, že se v budoucnu stane nedílnou součástí každodenního života. A jejich hlavní myšlenka spočívá v tom, že věří v ohleduplnost a semknutost lidí, kteří mohou kooperovat v rámci komunity a navzájem se podporovat.

Nová měna v rámci komunity

Hlavní úsilí společnosti spočívá v tvorbě rychle se rozvíjejícího sofistikovaného ekosystému, který bude propojovat bezpečný platební prostředek nazvaný PlatonCoin se společností a firmami. PlatonCoin vznikl teprve v roce 2018, ale hned v květnu následujícího roku vstoupil na asijskou burzu DigiFinex a vzbudil velký rozruch. Je pouze otázkou času, než bude možné touto měnou platit všude na světe. Už nyní ji můžete použít k nákupu ve vybraných e-shopech, koupit si za ni nemovitost či počítačovou hru.

První virtuální peněženka

Kromě toho, že je Platon Finance českou společností, byla také první společností, která uvedla na trh digitální peněženku. Ta funguje jako klasická peněženka a je možné s ní přijímat šest různých kryptoměn. Její ovládání je velice jednoduché a intuitivní a samozřejmě je také chráněná před útoky hackerů, a to speciálním zabezpečením. Vaše PlatonCoin a další kryptoměny tak budou v podobném bezpečí jako ve vašem domácím nebo bankovním sejfu.

Svět kryptoměn se pomalu stává každodenní realitou. Už nyní je na trhu tolik kryptoměn, že je obtížné je vůbec všechny vyjmenovat. PlatonCoin je tak pouze jednou z možností.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Na Facebook se kvůli únikům dat chystá hromadná žaloba

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12 000 eur (zhruba 7800 až 311 000 Kč).

DRI tvrdí, že Facebook selhal při ochraně dat a neinformoval o úniku dotčené uživatele. Únik byl zjištěn již v roce 2019, nedávno se však uniklé údaje staly dostupnými na internetu, píše BBC. Portál Business Insider začátkem měsíce informoval, že na internetu se objevila soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí, a to například jména, telefonní čísla, e-mailové adresy či data narození. Firmu Facebook již kvůli této kauze začala vyšetřovat irská Komise pro ochranu dat (DPC).

Šéf DRI Antoin Ó Lachtnain označil rozsah tohoto úniku za šokující. Varoval, že terčem podobných žalob by se v budoucnosti mohly stát i další velké internetové podniky. "Bude to první hromadná žaloba svého druhu, ale jsme si jisti, že nebude poslední," uvedl. "Existují tu zákony na ochranu spotřebitelů a jejich osobních údajů a nastal čas, aby tito technologičtí obři pochopili, že ochranu osobních údajů je zapotřebí brát vážně," dodal.

Facebook minulý týden uvedl, že pachatelé data získali před zářím 2019 využitím bezpečnostní slabiny v nástroji pro synchronizaci kontaktů. Podle antivirové firmy Avast jsou mezi uniklými uživatelskými daty také údaje o více než milionu Čechů. "Pokud by byla žaloba úspěšná, mohlo by to vytvořit precedent a otevřít dveře dalším hromadným žalobám," uvedl expert na digitální soukromí z organizace ProPrivacy. "Povinnost odškodnit jednotlivé uživatele by se pak pro velké technologické podniky mohla stát důraznou pobídkou k tvrdší práci na ochraně soukromí," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy