Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Společnost Platon Finance a revoluce v kryptoměnách

komerční článek
31. 3. 2021 9:17
Digitální měny jsou oproti klasickým finančním prostředkům pořád trochu sci-fi, ale zažívají stále větší boom. S novou digitální měnou přišla před pár lety také česká společnost Platon Finance, která rovněž drží i jedno prvenství.
Foto: Shutterstock.com

Nestabilita cen

Zamýšleli jste se někdy na tím, jak je cena určité komodity proměnlivá? Například ceny benzínu neustále kolísají. Ale nejedná se pouze o ceny pohonných hmot, proměnlivé jsou ceny i všeho ostatního. Ceny jsou tak nestálé a kvůli inflaci dochází k soustavnému snižování kupní síly peněz.

Digitální měny jsou budoucnost

Jak ale zajistit, aby nedocházelo k plíživému znehodnocování úspor inflací a zároveň mít funkční prostředek směny nebo nástroj pro investování? Odpovědí jsou právě digitální měny (kryptoměny). První kryptoměnou, která vznikla, byl Bitcoin. Vznikl v roce 2009, v době, kdy světové finanční trhy procházely krizí a díky tomu se začal dostávat do popředí zájmu lidí, kteří hledali nějakou jinou alternativu.

Nový sofistikovaný ekosystém

Tou alternativou jsou digitální měny, ale ty z první generace se potýkají s několika problémy. Jedním z problémů se ukázala být složitost používání pro běžné uživatele, malá využitelnost v reálném životě a žádná podpora v případě problémů. S řešením těchto problémů přišla společnost Platon Finance. Ekosystém Platon Life od Platon Finance nabízí intuitivní a snadné použití. Vizí společnosti je, že se v budoucnu stane nedílnou součástí každodenního života.

Nová měna v rámci komunity

Hlavní úsilí společnosti se zaměřuje na tvorbu a rozvoj sofistikovaného ekosystému, který bude propojovat pomocí bezpečného platebního prostředku - PlatonCoinu uživatele s firmami. PlatonCoin vznikl v roce 2018. Už nyní jej můžete použít k nákupu ve vybraných e-shopech, koupit si za ni nemovitost či počítačovou hru.

První pojištěná digitální peněženka

Platon Finance je také první společností, která uvedla na trh pojištěnou digitální peněženku. Ta funguje jako klasická peněženka a je možné v ní držet kromě PlatonCoinu i další oblíbené kryptoměny, jako je například Bitcoin. Její ovládání je velice jednoduché a intuitivní a samozřejmě je také chráněná před útoky hackerů, a to ve spolupráci se světovou jedničkou v kyberbezpečnosti, společností Symantec. Vaše PlatonCoiny a další kryptoměny tak budou v bezpečí stejně jako ve vašem domácím nebo bankovním sejfu.

Svět digitálních měn se pomalu stává každodenní realitou. Na trhu je už několik různých variant digitálních měn a každý si tak může vybrat takovou, která bude vyhovovat jeho potřebám nejlépe. PlatonCoin je tak pouze jednou z možností.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy