reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Snadný začátek investování do podílových fondů

Foto: komerční článek
Příležitost zhodnotit úspory o 6 % i více? Asi si pomyslíte, že to dokáží jen profesionální investoři. Investování přitom není nijak složité a snadno z něj můžete získávat výhody i jako úplný začátečník.

Dobré je začít s investicemi do podílových fondů, které fungují na principu takzvaného kolektivního investování. To spočívá ve společném investování řady menších investorů do otevřených podílových fondů. Portfolio manažer a jeho tým nakupují ze shromážděných peněz podle stanovené strategie fondu větší objemy různých cenných papírů, investor pak získává určitý počet podílových listů podle výše investované částky. Prakticky si tedy jen zvolíte fond, který vám vyhovuje, a vývoj trhu za vás sledují odborníci. Kolektivní investování má skutečně své výhody. Za únosný manažerský poplatek získáváte profesionální správu svých úspor, šanci dosáhnout na cenné papíry i významných nadnárodních společností a institucí, případně přístup do regionů, kam byste se jako samostatný investor odvážili jen těžko. V současné nabídce ING Podílových fondů najdete jak základní sadu fondů bez vstupních i výstupních poplatků, tak rozšířenou nabídku top fondů od renomovaných správců.

Čím dříve se do toho pustíte, tím větší šanci získáte na výhodnější zhodnocení a na vyšší finanční částku. Začít můžete už nyní, i když kvůli jiným závazkům nezvládnete odkládat stranou mnoho - například ING Bank nabízí možnost pravidelných investic už od stokoruny měsíčně. I tento vklad vám může časem přinést zajímavé zhodnocení.

Pokud stále tápete a nejste si jistí, co to vlastně podílový fond je, co tento typ zhodnocování financí obnáší nebo jaká jsou případná investiční rizika, podívejte se s námi na krátké video.

Video: ING

Navíc, vše co jste chtěli vědět o investování a báli jste se zeptat, naleznete na www.vseoinvestovani.cz

autor: komerční článek | 12. 5. 2017

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Sponzorované odkazy

reklama