reklama
 
 
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Roman Šmucler: až 90% zubních implantátů může fungovat skvěle i po deseti letech

Kolikrát za den se usmějete? Krásný úsměv, při kterém ukážeme zdravé a bílé zuby, je naší vizitkou, ale není samozřejmostí. Co dělat, když náš úsměv ani zdaleka nevypadá perfektně a některé zuby v něm dokonce chybí? Cesta ke krásnému úsměvu může být snadná, rychlá a bezbolestná. Stačí si jen vybrat to správné pracoviště a kvalifikovaného stomatologa.

"Vinou nedostatečného vzdělání některých ošetřujících, špatnými podmínkami v dutině ústní (nedostatek tkání), celkovými onemocněními pacienta, nevhodným následným ošetřením, ale i nespoluprácí pacienta je reálná doba průměrné trvanlivosti tohoto ošetření pod deset let, někde kolem osmi, což se liší stát od státu," říká doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., prezident České stomatologické komory a majitel institutu estetické medicíny Asklepion. V ideálních podmínkách ale, tedy pokud má pacient dostatek kostní tkáně i sliznic a implantující stomatolog je vysoce zkušený specialista s mnoha lety praxe, je šance, že se implantát dobře vhojí bezmála 100 %. V takovém případě je i po deseti letech v ústech v 90 % vše, jak má být.

Co je zubní implantát?

Zubní implantáty jsou titanové šroubky, které nahradí chybějící kořeny zubů. Na implantát lze pak připevnit korunku, nebo dokonce celou zubní náhradu. Tyto "třetí zuby", zubní implantáty, jsou velmi populární i přes nemalé pořizovací náklady. A právě kvůli vysoké ceně je dobré si říci, jak dlouho se na ně můžeme spolehnout a co udělat pro co nejdelší užitek.

Co je zubní náhrada?

Po zavedení se implantát několik týdnů vhojuje do kosti. Po vhojení se na něj vyrobí korunka nebo jiná protetická práce. V některých případech můžeme implantát opatřit korunkou ihned po jeho zavedení, jindy lze dokonce v jedné návštěvě zavést implantát bezprostředně po extrakci zubu a ihned na něj vyrobit korunku. Ta je však vždy pouze dočasná a po vhojení implantátu se vymění za práci trvalejší. Načasování všech kroků je součástí plánu ošetření, který zná pacient dopředu.

Co je adhezivní můstek?

náhradě chybějícího zubu adhezivním můstkem přistupujeme v případech, kdy není možné nebo vhodné zavést implantát, například proto, že na implantaci není dostatek místa mezi zuby nebo proto, že pacient je ještě ve stádiu neukončeného růstu. Adhezivní můstek je elegantním řešením, při němž je náhradní zub připevněn k vedlejšímu zubu z vnitřní strany pomocí malých "křidýlek" (viz foto).

Vyberte si specializované pracoviště

Pokud řešíte jakýkoli problém se zuby, vsaďte na specializované pracoviště. Oddělení stomatologie v Asklepionu - Klinice a institutu estetické medicíny nabízí široké spektrum služeb od detailního vyšetření a účinných preventivních opatření, přes pečlivé zhotovení výplní a protetických prací, až po vysoce specializované výkony v oborech endodoncie (čištění kanálků), stomatochirurgie či implantologie. Je vybaveno nejmodernějšími technologiemi a vlastní zubní laboratoří.

autor: komerční článek | 9. 11. 2018 14:49

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama