reklama
 
 
Komerční sdělení - toto je komerční sdělení, Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

S tatínkem na Matějskou pouť

Foto: Clever Store
Tatínek bere tři děti na Matějskou. Stoprocentní záruka, že se něco semele. Vsadíte se?

Zkuste udržet užovky v síťovce

Máme s manželem tři děti, osmiletého Pavlíka a šestiletá dvojčata Haničku a Kláru. Nemusím asi nikomu vysvětlovat, že je u nás doma živo. Děti jsou jak pytel blech a i když jak rostou, víc poslouchají, tak stejně máme chvíle, kdy jich máme nad hlavu.

Někdy mi chce můj milovaný manžel trochu ulevit a bere děti sám odpoledne ven. Občas jen tak na hřiště a někdy mají program - jdou do planetária, bruslit nebo na bowling. Když se vrátí, obvykle mi s unaveným smíchem říká, že by snadněji uhlídal užovky v síťovce, než to naše klubko háďat.

Se třemi dětmi v davu lidí

Už to bude skoro rok, kdy si jednou v neděli vyrazili na Matějskou pouť. Manželovi se moc nechtělo, ale děti to viděly v televizi a nedaly pokoj. Kolotoče jaké si ani neuměly představit, živí poníci, autodrom… tak se tedy tatínek nechal přemluvit. Dlužno říct, že sama nikdy nemám dobrý pocit, když jsem s dětmi ve velkém davu. Můžu držet za ruku jen dvě, to třetí jde samo a nemůžu se spolehnout, že se neztratí.

TIP: přečtěte si, jak lze mí své dítě stále pod kontrolou

Kladla jsem tedy dětem na srdce, že mají tatínka na slovo poslouchat a že si musejí hlídat ony jeho a nečekat, že bude hlídat on je. Jenže, jak mi manžel později vyprávěl, všechny teoretické poučky byly zapomenuty ve chvíli, kdy se na obzoru objevilo ruské kolo, vlevo střelnice s medvědem a vpravo kostlivec u strašidelného zámku. Děti se proplétaly davem, každé šlo jiným tempem a taky jiným směrem.

Ztracená Hanička

Nebudu vás napínat. Zvládli houpačky a lochnesku, pak se Hanička ztratila. Čekali na ni před stánkem s cukrovou vatou, kde se viděli naposledy. Jenže Pavlík ji prý zahlédl ještě ve frontě na zmrzlinu a možná šla napřed k těm vodním atrakcím?

Manžel mi líčil téměř hodinu nervydrásajícího hledání ztracené dcery, během kterého navíc hrozilo, že se zatoulá ještě Klárka nebo Pavlík. Stanoviště pořadatelů daleko a místní rozhlas stejně není slyšet všude. Obcházel postupně všechny nejbližší stánky a atrakce, směrem k východu, pak se znovu vracel a na vyděšenou Haničku nakonec opravdu zcela náhodně narazil.

Ani jsem nechtěla slyšet všechny podrobnosti, jsem ráda, že to dobře dopadlo. Že ji nikdo neodvedl, nikde se nezranila, neodešla z výstaviště… mohlo se stát tisíc věcí, nechci na to ani pomyslet.

Letos to bude jinak

Na pouť půjdeme i letos, ale tentokrát to bude bez stresu. Po té loňské zkušenosti jsme dětem pořídili gatorky. To jsou hodinky s GPS lokátorem. Stojí mi to za ten klid. Každé dítě má své náramkové hodinky se SIM kartou a já mám staženou v mobilu aplikaci Gator.  Všechny hodinky mám přihlášené v aplikaci a vidím online v mapě, kde právě jsou a také kudy se pohybovaly dosud. Na hodinky můžu dětem zavolat a ony mohou zavolat mně a také si posíláme SMS zprávy.

TIP: hodinky s GPS lokátorem existují v několika provedeních

Mají je na ruce pořád, mám tak o nich přehled když jdou samy do školy, odpoledne na kroužek nebo na hřiště.  Už jsem mockrát ocenila, že se můžu na jedno kliknutí přesvědčit, že jedno dítě dorazilo do hudebky a druhé je opravdu v knihovně, zatímco já jsem s tím třetím u lékaře.

Samostatně v bezpečných zónách

Perfektní funkce je tzv. safezone. Já můžu v aplikaci Gator vymezit bezpečnou zónu, ve které se dítě pohybuje, a kdyby jí opustilo, aplikace mě upozorní. To už jsme jednou naostro otestovali, když jela Klárka za mnou do práce a nastoupila do autobusu opačným směrem. Pípnul mi mobil, a když jsem na mapě v aplikaci viděla, že Klárka ujíždí opačným směrem, hned jsem jí volala. Mohla jsem jí navigovat na zastávku v opačném směru.

Pořád jsem o ní měla přehled a nakonec to byla i legrace. Nikdy bych jí nemohla nechat takhle samotnou chodit po městě, je ještě malá a neumí řešit situace, ve kterých se ocitla poprvé. Gatorky nám běžný život opravdu usnadnily. 

Tak na co čekáte, podívejte se, co všechno tyhle chytré hodinky umí.

reklama
reklama
reklama
Komerční sdělení
reklama

Sponzorované odkazy

reklama