Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

S podporou Dluhopisy.cz se od nás vyváží sušené ovoce do celého světa

komerční článek
6. 12. 2018 9:16
Na zdravých snídaních z Domaželic u Přerova si pochutnávají v Německu, USA i Číně. Díky dluhopisům se výroba rozjela na plné obrátky a dnes je v nabídce už třetí emise, tentokrát za 300 mil. Kč. Na serveru Dluhopisy.cz lze jinak investovat již od 5 tisíc Kč.
Foto: komerční článek

Kdo v minulosti investoval do dluhopisů moravské společnosti KR REAL a zajede se podívat do jejich továrny, musí být spokojen. V Domaželicích u Přerova se jeho peníze mění ve zlato. Prozatím jen z ovesných vloček a sušeného ovoce, ale i tak nelze na místě přehlédnout, jak dynamický růst tato firma má. A na nezávislém serveru dluhopisy.cz už čeká další emise bondů se schváleným prospektem pro další rozvoj.

Foto: komerční článek

KR REAL vyrábí potravinové doplňky. Na jejích zdravých snídaních si pochutnávají zákazníci v Německu, USA i Číně. Za dva roky KR REAL více než zdvojnásobila svůj obrat na současných více než 50 mil. Kč, pro rok 2019 plánuje téměř trojnásobek. Z minulých dvou emisí dluhopisů rozšířila výrobu a nakoupila speciální sušičku na ovoce. Jen v nemovitostech už má majetek za 80 mil. Kč. "Jednali jsme i s bankami, ale nikdy nám nenabídly tolik, kolik jsme potřebovaly. S dluhopisy se musí pracovat opatrně, nám se povedlo je ideálně zasadit do našeho finančního plánu," říká k financování Miroslav Borkovec, jednatel firmy.

Foto: komerční článek

Nyní je v nabídce již třetí emise dluhopisů KR REAL, tentokrát v celkové hodnotě 300 mil. Kč a s prospektem. "Finance použijeme k dostavbě výrobní haly a tří dalších navazujících objektů, koupíme další, 5x výkonnější mlýn a nové sušičky ovoce" doplňuje Borkovec. Dluhopisy mají zajímavou 9% roční úrokovou sazbu a lze je koupit již od 50 000,- Kč. "Vždy investorům doporučujeme, aby si o firmě, která dluhopisy vydává, zjistili co nejvíc informací. Tady například jako jeden z benefitů může sloužit fakt, že značná část peněz směřuje do nemovitosti ve vlastnictví společnosti a do výrobních technologií, tedy do reálných aktiv. Na našem portálu také můžete sledovat aktuality o emisi a vývoj, jak firma postupně investuje nashromážděné peníze," hodnotí emisi Jiří Mesároš, jednatel serveru dluhopisy.cz.

Dluhopisy_video
2:35
Dluhopisy_video | Video:

Nezávislý portál Dluhopisy.cz je pro KR REAL přirozeným a dlouhodobým partnerem. Co se týče celkové nabídky emisí, je tento server jedničkou v ČR. "Ať už aktivních nebo prodaných emisí je celkem 83. Průměrný úrok aktuálně nabízených dluhopisů je 8,15 %. Investovat do nich lze již od pěti tisíc korun," doplňuje konkrétní informace Mesároš.

Společnost KR REAL nedávno dokončila certifikaci IFS a je také KOSHER společností, aktuálně si nechává patentovat speciální uzávěr na své kelímky. Od roku 2019 plánuje odvážet z výrobny v Domaželicích jeden plný kontejner výrobků denně. Všechny tyto atributy směřují k cíli stát se světovým lídrem v oblasti inovativních cereálních a obdobných výrobků.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Senátorský klub ODS povede namísto Vostrčila bývalý policejní prezident Červíček

Novým předsedou senátorského klubu ODS se stal někdejší policejní prezident Martin Červíček. Dosud byl prvním místopředsedou frakce. Nahradil Miloše Vystrčila, který byl zvolen předsedou Senátu. Změnu ve vedení klubu oznámil mluvčí strany Václav Smolka.

Červíček klub povede do podzimních senátních voleb. "Považuji za svoji povinnost pomoci s řízením klubu a vzít na sebe v tomto složitém a přechodném osmiměsíčním období zodpovědnost," uvedl v tiskovém prohlášení. Senátor za Náchodsko uznal, že zastoupit Vystrčila v pozici předsedy klubu nebude nic jednoduchého.

Červíčkovým zástupcem v klubu se stal ostravský senátor Zdeněk Nytra, který je také předsedou senátní komise k posouzení auditů EU ohledně premiéra Andreje Babiše (ANO) a dotací pro Agrofert.

Zdroj: ČTK
Další zprávy