Mimořádná zpráva
Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Rychlopůjčka znamená spolehlivé řešení naléhavých výdajů domácnosti

komerční článek
8. 9. 2020 16:25
V dnešní době je sjednání malého úvěru velmi snadné, je proto zapotřebí vybírat velmi obezřetně.
Foto: BESTWEB / Shutterstock.com

Zbytečně se neptá a pojí se s ní minimální porce administrativy. Krátké jednání, vyřízení bez čekání a dlouhých telefonátů. Žadatel musí splnit jen několik málo podmínek, a proto jsou krátkodobé půjčky určeny široké veřejnosti. Je však namístě si dobře promyslet, kdo dostane důvěru. Jak poznáme firmu, která bude jednat opravdu transparentně? Nejde o nic složitého, stačí jen nahlédnout do historie a najít si nějaké reference. A podle nich se pak rozhoduje každý o poznání snadněji, že?

Doklad o příjmu je u půjček nutností

Moderní svět se neustále mění, je jasné, že co platilo včera, nemusí být dnes už vůbec aktuální. Podobně tomu tak je i u nebankovních úvěrů, jejichž poskytování se po poslední změně legislativy změnilo. Rychlopůjčka se nyní neobejde bez doložení příjmu žadatele, nezaměstnaní si tímto způsobem už půjčit nemohou. Jde hlavně o ochranu spotřebitele před neuváženým jednáním, ve hře je také záruka pro poskytovatele úvěru, jenž má jistotu, že dlužník bude mít z čeho splácet. Účelem samozřejmě není zdržování a zbytečná administrativa navíc, na tomto místě je třeba uznat, že doklad o příjmu může být ku prospěchu věci. Co dalšího by měli dnešní žadatelé o půjčku splňovat?

  • Osmnáctiletí si půjčí, ale patnáctiletí už ne. Opět tu jde o ochranu spotřebitele.
  • Vlastnit bankovní účet vedené u české V některých případech stačí i dispoziční právo.
  • Státní občanství není nutností, někteří poskytovatelé vyžadují povolení k trvalému pobytu.

Srozumitelně a jednoduše, krátká smlouva je cílem

Číst obsáhlou smluvní dokumentaci zabere spoustu času a některé věty nemusí být na první pohled vůbec jednoznačné. Proto je cílem dnešních poskytovatelů co nejjednodušší smlouva s minimem podmínek. Online půjčka se dokáže dobře přizpůsobit širokému spektru žadatelů, a právě proto je tak oblíbenou. Je bezúčelová, tudíž platí, že se obejde bez zpětného dokládání faktur, účtenek nebo smluv o dílo, když se rozhodnete třeba k malé rekonstrukci. A jak vlastně poznáme opravdu férového poskytovatele?

Transparentní firma se za nic neskrývá

Má snadno ověřitelnou minulost, hmatatelné reference, jež jsou veskrze pozitivní a dávají tak najevo, že jednáte s někým férovým. Při nákupu elektroniky si přeci také přečteme nejprve zkušenosti různých uživatelů nebo navštívíme diskuzní fóra. Je důležité najít co nejvíce informací, podle nichž se pak můžeme snadněji rozhodnout. České sídlo, několikaletá historie na trhu, propracovaná webová prezentace, to jsou další indicie, které napoví o tom, s kým vlastně máte tu čest. Nezaměřujte se proto jen na jeden jediný dílčí ukazatel, ale hodnoťte poskytovatele spíše komplexně.

Nepřeceňujte raději své finanční možnosti

V jakých životních situacích si sjednat půjčku, aby pomohla a kdy se spíše dobře rozmýšlet, jestli je vůbec nutná? Je zapotřebí si vše raději dvakrát promyslet, v případě sjednání neuváženého úvěru totiž hrozí dluhová past, ze které není snadného úniku - v krajním případě dokonce může taková záležitost dojít až k exekuci. Zodpovědnost je důležitá, ve světě financí to platí určitě hned dvojnásob. Mít o své ekonomické situaci dobrý přehled znamená vyhnout se potenciálním problémům.

Bez nutnosti ručitele nebo plateb předem

Výhodou moderních krátkodobých půjček je určitě jejich jednoduchost, klienti společností, které tyto půjčky poskytují, se mohou spolehnout na minimální porci administrativy. Nutnost mít k podpisu smlouvy také ručitele je podmínka patřící už dávné minulosti. Nakonec, ruku na srdce, jak špatně se takový ručitel shání, že?

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Leverkusen před duelem na Slavii porazil 3:1 Augsburg

Fotbalisté Leverkusenu před čtvrtečním duelem na Slavii porazili v dohrávce 5. kola bundesligy Augsburg 3:1. Dva góly Bayeru dal argentinský útočník Lucas Alario, který se střelecky prosadil ve třetím soutěžním utkání za sebou. V nastavení završil skóre jeho francouzský kolega z útoku Moussa Diaby.

Alario po čtvrthodině hry proměnil penaltu za hru rukou. Krátce po přestávce domácí neuhlídali rychlý protiútok a záložník Daniel Caligiuri vyrovnal, ale čtvrt hodiny před koncem si Alario naběhl na centr z přímého kopu a hlavou rozhodl. Diaby v závěru zpečetil výsledek střelou do prázdné branky po zoufalé snaze hostů o vyrovnání i s brankářem v útoku.

Leverkusenu stále chyběl zraněný útočník Patrik Schick. Ze stejného důvodu nebyl připraven na druhé straně záložník Jan Morávek, jen na lavičce strávili zápas brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý.

Leverkusen drží v bundeslize neporazitelnost, po úvodních třech remízách teď podruhé za sebou vyhrál a posunul se na čtvrté místo. Ve čtvrtek se Bayer od 21:00 představí v Edenu ve 2. kole Evropské ligy, v tom prvním v minulém týdnu deklasoval Nice 6:2. Pražané vstoupili do soutěže porážkou 1:3 na hřišti izraelského týmu Beer Ševa.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Leverkusen - Augsburg 3:1 (16. z pen. a 74. Alario, 90.+4 Diaby - 51. Caligiuri).

Zdroj: ČTK
Další zprávy