Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Rychlonávod, jak vybrat gauč ve 3 krocích

komerční článek
1. 10. 2020 10:29
Vyberte si novou pohovku na internetu z pohodlí svého domova.
Rychlonávod, jak vybrat gauč ve 3 krocích.
Rychlonávod, jak vybrat gauč ve 3 krocích. | Foto: komerční článek

Raději jste si zvykli na prosezenou sedačku, než abyste se pouštěli do výběru nové? Chápeme to. Pořízení nové pohovky se může na první pohled zdát jako velmi vyčerpávající mise. Naštěstí tomu tak není a po přečtení tohoto článku uvidíte sami, že vybrat ten nejlepší gauč je naprostá hračka. Stačí si ujasnit tyto 3 kritéria:

1. Velikost pohovky

Než se pustíte do výběru, přeměřte si plochu, kterou máte na pohovku k dispozici. Klidně ji i vyznačte novinami. Hned bude jasné, jestli kolem gauče půjdou otevřít všechny skříňky a šuplíky a vy se při každém kroku o něco nekopnete. Mezi pohovkou a stěnou či dalším nábytkem by měla být mezera alespoň 80 - 100 cm. U rozkládací pohovky nezapomeňte zohlednit prostor na rozložení lůžka. 

Pohovky vybírejte hlavně pro sebe a ne pro případné hosty. Zbytečně velká rohová pohovka v malém prostoru bude opticky místnost ještě zmenšovat. Raději k té dvoumístné pořiďte pár sedacích pufů či křesílek. Naopak malá pohovka ve velké místnosti zapadne. 

Správná velikost pohovky je pro váš obývák klíčová.
Správná velikost pohovky je pro váš obývák klíčová. | Foto: komerční článek

2. Funkce a vlastnosti pohovky

Máte v plánu na pohovce každý den spát? Potom je jasnou volbou rozkládací pohovka. Ta má v rozkládací části rošt a matraci, kterou snadno vytáhnete pomocí tyče nebo textilního ucha. 

Úložný prostor se hodí vždy, do malých bytů obzvlášť. Prostor pod područkami využijete na uschování ovladačů či brýlí na čtení. Místo pod sedáky je zase jako dělané na náhradní peřiny i bundy na zimu.  

Polohovací pohovky jsou pro opravdové fajnšmekry a umožňují vám si zvolit tu nejpohodlnější polohu jak v zádech tak například v rukou či nohou.

3. Materiál čalounění pohovky

Čalounění do velké míry určuje vzhled vaší pohovky a s ní i celého obýváku. Výběr čalounění ovšem nenechávejte jen na estetickém dojmu, ale také přihlédněte ke svému rozpočtu a ostatním členům domácnosti. Ne každé čalounění totiž ustojí dětské hry a domácí mazlíčky. Obecně máte na výběr ze dvou variant. 

Textilní pohovky jsou cenově dostupné, snadno se udržují a můžete vybírat z nejrůznějších variant a barev. Nejčastěji se zde setkáte s čalouněním z polyesteru. Ten rozhodně nezavrhujte, protože je mnohem odolnější než bavlna, vydrží kdejakou skvrnu a navíc na sebe dokáže vzít podobu sametu i manšestru.

Kožená pohovka je větší investice, ale pokud pořizujete pohovku na dlouhá léta, rozhodně se vyplatí. Se svým nadčasovým vzhledem bude stále hvězdou obýváku, ustojí všechny módní výstřelky a stejně tak i skvrny od vína. 

Pokud vás od kůže odrazují finanční důvody, vyzkoušejte pohovky z recyklované kůže. Protože už jde o 70 - 80 % směs rozemleté kůže a dalších materiálů, najdete ji pod imitací kůže. Přesto ale pocit kůže zůstává na pohled i na dotek. 


Poslední bonusová rada zní: Pohovku vybírejte tam, kde se o všechno postarají. Zvolit si tu, která je vašemu srdci (interiéru) nejbližší, je jeden krok. Pak ještě ale zbývá pohovku vynést k vám do bytu, složit ji dohromady nebo jí věnovat správnou péči v momentě, kdy se o ní například postaraly vaše děti a lahvička kečupu. Na bonami.cz tohle všechno udělají za vás, takže vám už zbývá jen pohodlně se uvelebit.

 

Právě se děje

Další zprávy