Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Řemeslné pivo s fortelem a tradicí

komerční článek
22. 11. 2016 10:09
Milujeme rozmanitost, protože kdyby byla všechna piva stejná, nikoho by nebavila. Proto v Pivovarech Lobkowicz Group jdeme cestou menších lokálních pivovarů, které mají svůj osobitý charakter a vaří jedinečná piva. Taková, která mají duši místa, kde vznikla, vyrobená tradičními postupy podle osvědčených receptur s důrazem na poctivost a unikátnost každého druhu a značky.
Foto: Komerční foto

Máte chuť na některé z prémiových piv značky Lobkowicz Premium? Tato značka nabízí tradiční český ležák, osvěžující pšeničný, vydatný kvasnicový a výrazný černý ležák a také ALE, ve kterém najdete bohaté chmelové aroma s tóny citrusů a koření. Výrazná hořkost piva je podtržena chutí přírodního chmele a grepu. V každém z našich pivovarů se vaří lokální řemeslné pivo v té nejlepší kvalitě.

Foto: Komerční foto

Pivovar Klášter vděčí za své jméno cisterciáckému klášteru, který na jeho místě stával. Středověké tajemno a sklepy vytesané hluboko do skály dávají vzniknout jedinečnému pivu stejného jména. Pivovar v Hlinsku vznikl na začátku 20. století. I tak ale už svým pivem Rychtář vařeným tradičním postupem z hlávkového chmele oslovil generace pivařů a stal se proslulým nejen přímo ve městě, ale i v jeho okolí. A že měl velkou konkurenci. Pouze padesát kilometrů na jih totiž leží Pivovar Jihlava, který vyrábí také skvělé lokální pivo. To drží i ve svém názvu symbol a barvy města a jmenuje se Ježek. Toto pivo je vařeno podle původních receptur s typicky výraznou hořkostí.

V jižních Čechách nás reprezentuje pivovar v Protivíně s unikátní měděnou varnou, v níž se dodnes vaří pivo Platan. O tom se říká, že se v něm odráží srdce jižních Čech. Moravskou náturu zosobňuje pivo i pivovar Černá Hora. A samozřejmě skvěle chutná. A to nejen v klasické verzi, ale také v podobě míchaných pivních nápojů, limonád i balené vody. Zkrátka pivovar, který nabízí tolik rozmanitých chutí a variant jako sama Morava.

Foto: Komerční foto

Pivovar Uherský Brod přináší stejnojmenné poctivé pivo z drsné krajiny na úpatí Bílých Karpat. Je vařeno tradičními postupy pouze z těch nejvybranějších surovin. Poslední, ne však co do významu, je pivovar ve Vysokém Chlumci. Zdejší panství patřilo rodu Lobkowiczů po dlouhé roky. A ačkoliv první zmínka o vaření piva na tomto místě pochází již z roku 1466, pivovar jde pořád s dobou. Třeba svým IPA Flying Cloud, speciálním polotmavým pivem moderního ražení.

Foto: Komerční foto

Pokud tedy rádi zkoušíte nové chutě, můžete si být jisti, že si z našich piv rozhodně vyberete to, se kterým bude vaše duše i chuť souznít.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy