Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Realitní dluhopisy přímo z Pražské burzy – jistota i atraktivní výnos

31. 7. 2019 16:18
Poslední roky jsme svědky růstu počtu zahájených staveb a zvyšující se poptávky po zajímavých projektech. Spolu s tím se objevují lákavé možnosti pro investory. Nabídka realitních dluhopisů je více než pestrá a jejich výnosy se zpravidla pohybují kolem atraktivních 7,5 %.
Foto: Premiot Group

"Vstup na burzu je zárukou kredibility. Máte-li navíc k dispozici zkušeného obchodního partnera, který investice rozkládá geograficky, typově a časově, tak můžete vedle jistoty dosáhnout i na zajímavější výnosy," předznamenává Filip Navrátil ze společnosti Europa Investment Property, která se zaměřuje na nákup a rekonstrukci rezidenčních, komerčních a historických objektů. 

Míříte na Pražskou burzu, to je velký krok. Jaké další plány máte do budoucna?
Ano, z důvodu zájmu kvalifikovaných investorů spouštíme emisi dluhopisů na Pražské burze. Vedle toho spolupracujeme též s tzv. on-call investory, kteří mají finance stále na svém účtu, ale v případě exkluzivní investice, na kterou je potřeba sehnat peníze do měsíce, nám uvolní 2-3 miliony eur bez toho, abychom je nastálo spravovali na svých účtech. 

Naším hlavním cílem je získat do konce roku 500 milionů korun pro nové akvizice v ČR. Dalším z našich plánů je pak pro rok 2020 dokončit všechny rozpracované akvizice v tuzemsku v objemu miliardy. Právě na českém trhu chceme být stále aktivnější a otevřít dveře i fondům a českým bankám. A již se zdá, že máme nakročeno správným směrem, neboť o nás projevil zájem jeden z největších investičních fondů v Česku.

Jak přesně probíhá takové investování s developerskou firmou?
Spolu s každým projektem emitujeme dluhopisy se jmenovitou nominální hodnotou 50 tisíc korun - což je zároveň minimální výše investice. Úrok je vyplácen zpravidla čtyřikrát ročně a výnos se pohybuje kolem 7,5 % p. a. Klienti ale mohou využít i našich investičních balíčků - za 500 tisíc korun s jednorázovým bonusem 0,5 %, za milion korun s bonusem 1,5%, anebo si dojednat individuální nabídku. 

Filip Navrátil, Europa Investment Property
Filip Navrátil, Europa Investment Property | Foto: Premiot Group

Novou alternativou bude zmíněná možnost investovat prostřednictvím Pražské burzy, která probíhá prostřednictvím tzv. členů burzy - tedy například skrze banky nebo makléřské firmy. Samotné obchodování s cennými papíry může mít na burze trojí podobu. Prostřednictvím on-line klientské aplikace, telefonicky, nebo právě za pomoci osobního bankéře či makléře. Věříme, že toto rozšíření napomůže k dalšímu usnadnění pro investory.

Jaké projekty aktuálně připravujete?
Aktuálně staví naše investiční skupiny v centru Budapešti hotel pro řetězec InterContinental. V Praze ve spolupráci s restaurátory rekonstruujeme krásnou secesní vilu Na Doubkové 2, kde vznikají čtyři luxusní apartmány o rozloze 100 až 240 m². Připravujeme ale i řadu dalších zajímavých projektů, vedle centra Prahy mimo jiné v Harrachově. V Česku se vedle toho poslední dva roky zaměřujeme též na větší územní celky a na development v oblasti logistiky a skladování.

Proč se vyplatí investovat právě do luxusních nemovitostí či logistických projektů? 
Po jejich dokončení následuje prodej či pronájem dlouhodobému nájemníkovi. Když máte dobrou lokalitu, nemusíte se bát, že by výnosnost klesala. Luxusní nemovitosti jsou vůbec nejvíce stabilní − i během minulé finanční krize si svou hodnotu udržely. To, že jsou (a nadále budou) investice do developerských projektů finančně výhodnější, udává pak i kombinace vysokých výnosů z úroků a snížení investorovy daně z příjmů a nulové srážkové daně v případě investic do fondů SICAV.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Trump snížil bývalému guvernérovi státu Illinois Blagojevichovi trest za korupci

Americký prezident Donald Trump snížil trest bývalému guvernérovi státu Illinois Rodu Blagojevichovi, kterého soud poslal na 14 let do vězení za politickou korupci. Blagojevich byl odsouzen v roce 2011 jen několik měsíců poté, co vystoupil v Trumpově televizním pořadu, uvedly světové agentury. Trump snížil tresty i několika dalším lidem, nebo jim tresty prominul.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisté Teplic měli v zápase s Olomoucí kopat penaltu

Fotbalisté Teplic měli v sobotním zápase 21. kola první ligy s Olomoucí (1:3) kopat penaltu. Podle komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR při souboji Václava Jemelky s domácím Jakubem Marešem udělal chybu hlavní sudí Zbyněk Proske ve spolupráci s asistentem Radimem Dreslerem.

Proske v Teplicích ve 22. minutě za stavu 0:1 neodpískal Jemelkovo podražení Mareše na hraně pokutového území. Hosté do konce prvního poločasu přidali další dvě branky a prakticky utkání rozhodli. Podle komise předcházelo chybě špatné postavení rozhodčího, který měl být inkriminované situaci blíž. Na zápase nebyl přítomen videorozhodčí, takže nemohl přehmat sudích na hřišti opravit.

V pondělní dohrávce Jablonec - Příbram (4:0) asistent Jiří Moláček chyboval ve 14. minutě, když nesprávně signalizoval ofsajd domácího Jana Sýkory, jenž postupoval sám na branku. V 72. minutě hlavní rozhodčí Ondřej Berka správně neuznal gól Příbrami kvůli ruce Radka Voltra. Podle komise byla v pořádku i penalta pro Jablonec v nastavení, které předcházel faul Mihaila Cmiljanoviče na Libora Holíka.

Pochváleni byli i sudí za výkon v nedělním vršovickém derby mezi Bohemians 1905 a Slavií (1:0). Hlavní rozhodčí Pavel Rejžek vyhodnotil dobře například situaci v 82. minutě, kdy neodpískal ruku hostujícího gólmana Ondřeje Koláře mimo pokutového území. "Přestože došlo v případě brankáře hostujícího týmu k dotyku ruky s míčem, nejednalo se v tomto případě o porušení pravidel," vysvětlila komise.

V dalším nedělním ligovém duelu Opava - Plzeň (0:3) zase učinil správné rozhodnutí sudí Emanuel Marek, když v 85. minutě domácímu Bojanu Dordičovi udělil žlutou kartu za nafilmovaný pád v šestnáctce.

Chybou podle komise nebyla ani uznaná první branka Karviné v sobotním utkání proti Zlínu (2:0). Při gólové střele Vojtěcha Smrže z 29. minuty několik domácích hráčů stálo v ofsajdu. Asistent Jiří Kříž pak řešil s hlavním rozhodčím Pavlem Fraňkem, zda neovlivňovali brankáře hostů Mateje Rakovana, ale nakonec gól platil. Komise tento verdikt akceptovala i "s přihlédnutím k ne zcela průkazným opakovaným záběrům zmíněné situace".

Zdroj: ČTK
Další zprávy