Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Putování šťavnatého burgeru neboli Tajemná cesta do kuchyně Burger King

komerční obsah
30. 5. 2017 12:42
Čtení není určeno těm, kteří mají právě hlad. Tato zpráva totiž obsahuje mnoho fotografií, které probouzejí chuť k jídlu, a lahodných popisů.
Foto: Burger King

Pro zajímavost:

Burger King - burger
  • Přes 221 184 možných kombinací přísad při přípravě pro BURGER KING® legendárního WHOPPER® burgeru.
  • 63 % návštěvníků v restauracích BURGER KING® se řídí heslem Have It Your Way (Udělej to po svém) a objednává si WHOPPER® podle vlastního gusta.
  • "A sýr navíc, prosím!" můžete slyšet u 45 % objednávek hostů v BURGER KING®.
  • 22 % návštěvníků si přeje burger bez cibule.
  • Na WHOPPER® housce sypané sezamem můžete napočítat 275 sezamových semínek.
  • Každý den si na celém světě koupí burger WHOPPER® 2,5 milionu lidí.
  • Pokud bychom vedle sebe položili všechny burgery WHOPPER®, které se na světě za posledních 60 let prodaly, tak tento řetěz z burgerů by dosáhl 12x ze Země na Měsíc a zpět.
  • WHOPPER® je oblíbený burger Čechů. V roce 2016 se jich v České republice prodalo více než půl milionu.

Jsem King. Burger King. A nemůžu se dočkat, až vám budu vyprávět o svém království. Jako v každém království jsou i v tom mém přítomny magie, tajemství a kouzla. U mne jsou to chutná kouzla! Ve většině případů se nedostanete jinam než k pokladnám při objednávce a nemáte ani tušení, co se skrývá o pár kroků dál, kam se žádný host obvykle nedostane. Jen stěží byste uhodli, co přesně se děje v těch pár minutách, než vám naservírujeme voňavé menu. Ale dneska? Prosím - následujte mě. Jste zváni… 

Takže… Otevíráme první dveře a ocitáme se v místnosti pro nepovolaného návštěvníka běžně nedostupné - ve skladu: Zde jsou při teplotě cca 2 °C uloženy sýry, zelenina a omáčky.

Foto: Burger King

 V naprosto stejné místnosti, ale při polární teplotě -18 °C se uchovává zmražené maso a hranolky. Podívejte, zelenina je připravena k použití, stačí ji jen nakrájet. 

Foto: Burger King

Teď vám ukážu svou klenotnici - tak vypadají burgery z pravého hovězího před tím, než projdou grilem s opravdovým ohněm. 

Foto: Burger King

Žádné z mých složek královského burgeru se nesmí dotýkat jen tak ledakdo. Příprava je rituál. A rituál začíná mytím rukou. Ne, toto nejsou chvilky před náročnou operací - ten člověk právě začíná pracovat v kuchyni Krále burgerů. Ruce se musí vydrhnout speciálním kartáčem při určité teplotě vody a následně antibakteriálním gelem až k loktům. V království Burger King se pracuje bez rukavic, protože je prokázáno, že na rukavicích se udržuje více bakterií než na lidské kůži. Podle standardů se "očistná lázeň" provádí alespoň jednou za hodinu a po každém přerušení práce. 

Foto: Burger King

Teď zbystřete! Ukážu vám svatyni královské kuchyně - Jeho Veličenstvo Gril! Možná tomu nebudete věřit, ale burgery se opravdu připravují na živém ohni.

Foto: Burger King

Teplota pečení je 400 °C. Tím se dosáhne naší proslulé šťavnatosti masa. Hotové maso má teplotu 70 °C a lze ho použít do 45 minut po upečení. Později se nad skladovací jednotkou rozsvítí speciální červené světlo - signál, že se maso již musí zlikvidovat, protože není pro naši kuchyni vhodné.

A na řadu přicházejí housky. Bezprostředně před přípravou burgeru se opečou na takovémto průmyslovém toustovači. 

Foto: Burger King

Pokud recept obsahuje sýr, tak houska společně se sýrem prochází dodatečnou úpravou, tentokrát v mikrovlnné troubě.

Foto: Burger King

Přidáme zeleninu, omáčku, slaninu a …voila! Jedinou otázkou je, jak burger sníst! Je tak velký a šťavnatý! 

Foto: Burger King

Ale to ještě není zdaleka všechno. Postupte si dál. Věrnými společníky, panoši v říši burgerů, jsou křupavé hranolky, které také očekávají, že budou součástí menu. Uchovávají se v mrazáku, v dávkovači. Pozor! V našem království Burger King produkty nesolíme, s výjimkou velmi malého množství soli u hranolků. Fritézy mají také speciální časovač. Výměna oleje probíhá podle standardů a vždycky používáme čerstvý tuk. 

Foto: Burger King

Tak. A teď už jsem vám odhalil všechna svá tajemství. Putování za dokonalým burgerem končí. Dobrou chuť!

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Česku žije 10,68 milionu lidí, za tři čtvrtě roku přibylo 31 tisíc obyvatel

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů. 

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) situace nicméně pacienty neohrožuje, protože ostatní krajské nemocnice problém s počítači nemají. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy